Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel enyhíthetném a fájdalmam...

Mivel enyhíthetném a fájdalmamat állapotosan?

Figyelt kérdés

6-7 hetes terhes vagyok,és pár napja becsípődött a derekam,kimondhatatlanul fáj,alig tudok mozogmni!

Mivel enyhíthetném a fájdalmamat? Mennyi idő,még helyrejön?


2011. szept. 3. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem gyógyszert ne vegyél be, mert ezek a mezei fájdalomcsillapítók, úgysem hatásosak idegbecsípődésre, ami hatásos volna szteroidalapú gyulladáscsökkentő, az pedig ellenjavallt várandósság idején. Elmúlik pár nap alatt magától is.
2011. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most bekentem egy kis Fastum Géllel,tudom,hogy az sem fog hatni,de már annyira fáj,hogy inkább megpróbálom,veszíteni nem veszíthetek!Van itthon Adviltól kezdve mindenem,de terhesség idején nem szeretnék szedni semmi ilyet,és nem is szabad!Az,hogy fekszek,nem megoldás,egész nap járkálok,elvégzek kissebb dolgokat a lakásban,stb.És mára mozi programunk lenne a párommal,de így...
2011. szept. 3. 09:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Mozgassal! Te fogod kiszabaditani az idegszallat! Allj egyenesen, es probald megerinteni a labfejedet, ugyanugy hajolj le ujra, de most a bal kezeddel probald meg a jobb labfejedet, majd forditva is, tehat a jobb kezeddel a ballabnak a fejet, akar kinyulhatsz is a labfej melle.

Ezek nem megterhelo mozgasi gyakorlatok, szep lassan vegezd, arra ugyelj, hogy allj egyenes gerinccel, es ugy indisd el a gyakorlatot, tehat a lehajlast es a tobbit is.

Azt meg elfelejtettem, hogy amikor a jobb kezeddel nyulsz ellenkezo iranyba, tehat fordul a gerinced, akkor a masik kezedet fennt kell tartani. Tehat allj egyenesen, emeld fel a ket karodat, majd hajolj, de ugy, hogy az egyik kezed fent marad, es a masikkal probalod elerni a labfejet!

Nem baj, ha nem ered el, a fontos, hogy a gerincedet mozgasd igy, mivel igy adsz lehetoseget arra, hogy az idegszall felszabaduljon!

Ezt egy kenocs csillapitani fogja, de ha nem mozogsz, akkor csak tovabb szenvedsz, mivel ennek ez a gyogymodja!

2011. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mozgok,mert az tényleg nem jó,ha csak ülök,és fekszek.Egyébként is egy örökmozgó vagyok,nem tudok sokat egy helyben lenni :)

Most a huszas éveimban járok,és 10 éve küzdök izületi panaszokkal,eddig főleg a térdemmel szenvedtem meg.Mostanában az is kibírhatatlanul fáj,de ez a derékfájdalom azt hiszem mindent überel...

2011. szept. 3. 10:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Fekudj hanyat! Nagyon ovatosan vegezd, hogy a hasadra ugyelj.

A ket labadat probald jobbra, majd balra forditani, mivel ezek is megmozgatjak a gerincet. TEhat a csipobol induljon a kiforditas, de ovatosan.

Tehat hanyat fekszel, a vallad maradjon es a csipobol indisd el a mozgast! Most direkkt kiprobaltam, tehat tudod ugy kivitelezni a gyakorlatot, hogy a hasadra figyelsz, tehat nem lesz semmi baj. Ezekkel a gyakorlatokkal tudod ezt a tunetet megszuntetni, mivel ha most kezdodott ez, akkor meg nincs gyulladasban, ezert kellene ezt vegezned, hogy ne gyulladjon be!

Ez sajnos idegfajdalom, s valoban kenocsokkel nem sokat javitasz rajta.

Jobbulast, ne felj, de ovatosan vegezd! Ezzel a modszerrel 1-2 nap alatt megszunik a tunet.

2011. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tudod nagyon jo, hogy mozogsz, de most ezek gyogyito gyakorlatok! Ha elmennel egy gyogymasszorhoz, ugyanezt fogja Neked csinalni, tehat a kulonbseg az, hogy O fogja kimozgatni a vegtagokat, tehat ezt Te is eltudod vegezni!

A terd fajdalomre is vannak nagyon jo gyakorlatok, irj priv.ben, es szivesen elkuldom azokat is!

2011. szept. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A térdem,az most nem olyan gázos,hál'Istennek arra van pár módszerem! :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. szept. 3. 10:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Természetes fájdalomcsillapító a fűzfa kéregből kivont acetil-szalicilsav(kalmopirin és aszpirin hatóanyaga)illetve az MSM(metil szulfonil metán)ami többek között a tojásban található meg.Mindkettő létezik kapszulás formában,már csak annak kell utánajárni,ajánlják-e kismamáknak.

Az MSM-ról egy táplálkozási tanácsadó így fogalmazott:"a mérgezési tanulmány kimutatta,hogy az MSM-nél még a só is ártalmasabb".

2011. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő hasznos lehet az izületeidnek,főként az MSM-et használják erre a célra kondroitinnel,glükozaminnal kiegészítve.Ezt a hármast(vagy a kondro+glüko+kollagént)mindenképpen ajánlatos kúraszerűen szedned,ha gond van az izületeiddel.Esetleg zöld kagyló kapszulát(glükozamin forrás).
2011. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Proenzi 3! Ezt nezd meg, ezt dirrekt erre a celra fejlesztettek ki, s amiket elottem ajanlottak, az ebben a kapszulaban egyuttesen megtalalhato, viszont azt kell megkerdezned, hogy kismamanak lehet-e szedni!

Akar itt a netten is megtudod nezni a tajekoztatot,s megerted, hogy miert ajanlom ezt!

2011. szept. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!