Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Falásroham a stressztől, mit...

Falásroham a stressztől, mit tegyek, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

régebben voltam anorexiás,most pánikbeteg vagyok és ahogy elkezdődött a suli,meg egyébként is sokat idegeskedek és ilyenkor mindig rámtörnek ilyen falásrohamok,utána iszonyatosan bűntudatom van.

próbáltam már,hogy zöldségeket meg gyümölcsöket eszek olyankor de nem segített,megettem azt is meg még sok sok mindent ami a kezem ügyébe akadt.

mit tehetnék?nagyon rossz.voltatok már ilyen helyzetben?


2011. szept. 3. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem jársz orvoshoz? Úgy értem gondolom kezelik a pánikrohamod még ha az anorexia már nem áll fent.
2011. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is pont így járok nap mint nap! sajnos már kilenc kilót híztam az utóbbi három hónapban! Én régi fényképeket nézegetek magamról, hátha ösztönöz vagy megfékez abban hogy csak zabáljak-zabáljak idegi alapon. Egy időben a rágózás bevált, de mindig elfelejtek rágót venni :(
2011. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

jártam pszichiáterhez meg pszichológushoz is.

áprilisban újra felkerestünk egy pszichológust a nevelési tanácsadónál,jó volt hozzá járni és segített is.de nyáron ugye nem dolgozott.

a suliban lévő pszichológus felajánlotta,hogy hozzá lehet menni nyáron is de mondtam anyának,hogy kértem időpontot és lehurrogott miatta.nevelőapámról meg ne is beszéljek...mindketten hülyeségnek tartják.itthon állandóan megy a veszekedés kettőjük közt,megtudtam,hogy anyukámnak szeretője van.szóval elég rossz a helyzet itthon is.idén fogok érettségizni,elég nagy rajtam a nyomás.

úgy tudom most nem kapta vissza az iskola a pszichológust mert nincs pénz,úgyhogy most nem tudok járni sehova.viszont egyre rosszabbul vagyok.

2011. szept. 3. 16:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a titkárságon akkor is kérd ki a pszichológus elérhetőségét, mert tényleg ilyen körülmények között nem csodálom, hogy nehezen kezeled a stresszt:(
2011. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Probalj több Tryptophan tartalmu elelmiszert fogyasztani,amit a szervezet szerotoninna tud atalakitani .Minden gabona fele,banan,dio,tejtermekek,hus,tojas,ananasz,szaritott füge,datolya.....Ha csokit eszel,vegyel 70-75%.Peteeres utan,esik a szerotonin szint,ezert van h.,mensi elött es közben,több edeset kivanunk.Ha kenyeret veszel,vegyel telyes kiörlesüt,zabpehely tejjel stb.

[link]

2011. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

utolso vagyok

az etel nem eleg,pszihoterapiat ajanlanak mellette.

2011. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A panikra,szorongasra,felelmre,vannak,nagyon jo,ellazito cd-k,en is hallgattam,igazan segit,nezz szet a netten.
2011. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

egyébként igyekszem változatosan és egészségesen étkezni de ha ezek a falásrohamok rám jönnek akkor már nem tudok mit csinálni.

szinte mindig barna kenyeret eszek,kerülöm az édességet,tésztát egyáltalán nem eszek.

tudom ennek inkább lelki okai vannak,igyekszem megoldást találni,hogy tudjak járni pszichológushoz.szerencsére nagyon jó osztályfőnököm van,vele bármit megtudok beszélni amit anyával például nem merek vagy nem lehet.többek közt ezt is.mikor anorexiás voltam úgy kezdtem el megint enni,hogy anya mindig veszekedett velem és fenyegetett ha kórházba kerülök nem fog bejönni hozzám,meghogy miattam nem tud foglalkozni a másik két tesómmal annyit.(3 éve voltam anorexiás egyébként)

(egy nővérem (22), és egy öcsém(9) van).pedig mindig én kaptam kevesebb figyelmet,anya pár hete ezt be is vallotta,hogy mivel én vagyok a középső velem nem foglalkozott annyit mint nővéremmel meg öcsémmel.nevelőapám meg egyszerűen nem tud engem elviselni.az öcsém a saját gyereke a nővérem meg tetszik neki.én meg csak útban vagyok...

2011. szept. 3. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnallak,ezek utan,probalj arra koncentralni,h. tanulsz,es egyszer a sajat labadon allsz.Ilyen pozitiv gondolatok a jövöröl,is sokat segitenek.A mostani helyzetet vedd ugy,h. ez atmeneti,probald a legjobbat kihozni belöle(nehez,en is hasonlo kabatba jartam),es vedd ugy h.igy naluk meg jobb,mint az utcan,v. meg gonoszabb mostohaknal,a gondolatok is sokat segitenek.
2011. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi,igyekeszem.
2011. szept. 3. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!