Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha Klion tablettát szedtem...

Ha Klion tablettát szedtem (az utolsó szemet reggel 7kor vettem be) akkor mikor ihatok utána?

Figyelt kérdés

Részletes leírás erről, a betegtájékoztatóban: Az Klion tabletta egyidejű bevétele bizonyos ételekkel vagy italokkal

A Klion tabletta szedése alatt tilos szeszesitalt fogyasztani, mert a hatóanyag és az alkohol együttes hatása rosszullétet, hányingert, hányást, fejfájást, kipirulást okozhat.



De azt hogy hány óra elteltével lehet fogyasztani nem írja.


2011. szept. 3. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:
3-4 napot még mindenképpen várnék az alkohol fogyasztásával, bár pontos adatot ilyen esetekre a szakirodalom sem ír, mert egyénenként nagy eltérések lehetnek. Ami biztos, hogy a Klion hatóanyagának, a metronidazolnak igen hosszú a felezési ideje (6-7 óra), tehát pár napot még igénybe vesz, amíg teljesen kiürül a hatóanyag a szervezetedből. Mivel még a lokálisnak számító hüvelyi alkalmazás esetén is képes kiváltani az általad felsorolt kellemetlen tüneteket akár már egy dianás cukor elfogyasztása után is, tehát jobb biztosra menni és még néhány nap absztinenciát tartani.
2011. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!