Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sikerült megégetnem a bokámat...

Sikerült megégetnem a bokámat motorozás közben. Mivel kenjem be? Mitől múlik el, ha elmúlik egyáltalán? !

Figyelt kérdés
Először csak piros lett, akkor megpróbáltam hűteni jégakkuval, de így is felhólyagosodott és sötétbarna színű, mi ilyenkor a teendő!??? Ugye nem marad meg örökre. Elég ronda és nagy is! Mivel kenjem be?
2009. ápr. 20. 15:38
 1/4 anonim válasza:
a tünetekből gondolom vagyis tudom hogy másodfokú égési sérülésed van, ezzel sajnos orvoshoz kell menned, mert a hólyagokat fel kell nyitni, hacsak ki nem fakadtak már...steril kötözés (szárazon!!!) naponta többször ha szükséges, a gyógyszertárból szerezz be vény nélküli fájdalomcsillapítót, kenegetni ne kezdd el, max az égett terület környékét, körömvirággal, folyadékpótlás a szervezetnek és pihentetni kell a sebet, nehogy fizikai sérülést szenvedjen, ha így teszel, kb 2-3 hét alatt begyógyul maximum kis heg marad utána, egyébként nem jeget meg sose tegyél rá, minden első másodfokú égést 15-30 perces folyamatos folyású csapvízzel kezelj, kb ennyi időt érdemes rászánni, mert ez megakadályozza a szövetek további károsodását és mulasztja a fájdalmadat
2009. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Azóta kifakadt és átlátszó folyadék jön belőle (gondolom genny) és fáj is eléggé... Szerinted sebészetre, vagy bőrgyógyászatra menjek?
2009. ápr. 21. 15:00
 3/4 anonim válasza:

szerintem a sebészetre menj a bőrgyógyászat helyett.

Jobbulást

2009. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az előző válaszoló vagyok! hogy van a sebed? voltál vele orvosnál?
2009. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!