Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegség örökölhető?

Cukorbetegség örökölhető?

Figyelt kérdés
apám és nagyapám cukorbeteg mindkettejüknél kb 50éves korukban derült ki./apám bőven túlsúlyos, nagyapám vékony volt mindig is/ ez hajlamosit engem is erre a 2.es típusúra?? mekkora % esélyem cukorbetegségre? tudok tenni ellene valamit?
2009. ápr. 20. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

ugytudom örökölhetö.

de nemtudom mit tudsz ellene tenni

talán..egyél rendszeresen [ napi 5x nemsokat]

ésnesokszénhidrátot...

2009. ápr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos komoly esélyed van a 2-es tipusú cukorbetegségre. Az orvosok általában úgy fogalmaznak, hogy /a rák esetében is/ nem a betegséget, hanem a hajlamot lehet örökölni. Gyakorlatilag azonban ez azt jelenti, hogy bizony a BETEGSÉG az, amit örökölni szoktak. A férjem édesanyja cukorbeteg volt /egyik szeme is ráment sajnos/ és mindkét gyermeke - fia, a férjem és lánya is - cukorbeteg lett. Ez ellen egyszerűen lehetetlen védekezni, hiszen gyógyítani sem tudják. Minden esetre a túlsúly komoly kockázati tényező, de kivédeni magát a betegséget lehetetlen. Bízz abban, hogy édesanyád génjei győzedelmeskednek benned és így talán elkerül ez a betegség. Légy résen és bármely cukorbetegségre utaló tünet megjelenésekor /kóros szomjúság, gyakori és sok vizelet, a genitáliák környéki viszketés, erős szájszárazság/ azonnal fordulj orvoshoz!
2009. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
fejfájás az nem?
2009. ápr. 20. 18:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fejfájás? - nem hiszem. Az én férjemnek /aki 2-es tipusú cukorbeteg, ahogy írtam/ még sohasem fájt a feje. Ezért csodálom és kicsit irigylem is.
2009. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A leggyakoribb tüneteket leírtam, azokra figyelj!
2009. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ne ijedj meg ,csak figyelj oda. Maga a betegség nem örökölhető, csak a hajlam.
2009. ápr. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!