Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet tenni valamit fiatalon...

Lehet tenni valamit fiatalon a visszér megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Napi 1 kiskanál gesztenyeméz. Nagyon jó hatása van. Anyukám visszeres, 35 évesen kezdte el szedni, és ugyan nem múlt el neki, de azóta (10 éve) egy új visszere sem lett. A meglévők sem súlyosbodtak.

A visszeres ismerősei közül mindenkinek műteni kellett már...


Én még csak egy éve szedem, szóval nem tudom, milyen hatása lesz 10 év múlva, de valószínű, hogy nem alakul ki, vagy ha igen, akkor is csak minimális.

De az biztos, hogy ártani nem fogok vele. Egy próbát szerintem megér.

2011. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt olvastam a témában, hogy a kialakulásában a kötőszövet állapotának nagy szerepe van, ahhoz pedig, hogy tartósan jó állapotban legyen, kollagénre van szükség. Lehet már kapni ilyen tartalmú szert, mert nagyon sok egyébre is jó. Ezen kívül egy csomó általános dologgal tehetünk a cél érdekében: egészséges lábbeli viselete olyan táplálkozási szokás kialakítása, amely nem veszélyezteti az érfalakat, ha mód van rá kerülni kellene az olyan foglalkozásokat amiben vagy egyoldalúan sokat kell állni, vagy ülni.

Korábbi válaszolótól kérdezném: mi az a gesztenyeméz, hol lehet kapni? Azt eddig is tudtam, hogy a visszér elleni krémek többségének vadgesztenye a hatóanyaga, de ilyen mézről még nem hallottam.

2011. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyukámnak,anno, már lábszárfekélye volt, mivel az orvosok nem tudták megoldani a bajt, vettem Életkristály nevű szert kb. 3-4 üveggel és a sebet propolisz meg liliom-tinktúrával kezeltem. A seb olyan 2 hónap alatt begyógyult és a viszerei is elfogadható szintre rendbejöttek.
2011. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gesztenyeméz: olyan méz, amit a méhek főleg gesztenyefa virágából származó virágporból csináltak :)

Budapesten a Lehel téri és a Fény utcai piacon találkoztam már vele, mi egyébként egy szakályi termelőtől vesszük nagy tételben, mert így olcsóbb. Meg mert közel van. De bio meg gyógynövényboltokban is lehet kapni, csak ott iszonyú drága.

2011. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm
2011. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mit csináljon az ember, ha mégiscsak ülőmunkája van?
2011. szept. 7. 08:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbáljon meg munkahelyet váltani :)


Ami megvalósíthatóbb, az az, hogy lehetőleg polcold fel a lábad munka közben, munka után pedig válaszd az aktív kikapcsolódást! Ezt úgy értsd, hogy minél kevesebbet állj a konyhában, a tévé elé pedig egyáltalán ne ülj le a kanapéra! Ha van szobabiciklid, használd azt és tekerj közben! Minden nap mozogj, sportolj. A hétvégéket is sok mozgással, sétával, futással, úszással, biciklizéssel töltsd!

Tehát igyekezz amennyire lehet, ellensúlyozni, hogy sokat ülsz. Emellett olvass utána, mi minden árt a visszér szempontjából és iktasd ki azokat a dolgokat az életedből.

2011. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A foglalkozásom olyan, úgyhogy hiába.


Egyébként Szakályban pontosan hol, mert én is ott lakom. És Szakály közelében hol van gesztenyés?

2011. szept. 8. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!