Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem fázom? (bővebben lent)

Miért nem fázom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom, ez-e a jó kategória a kérdésemnek, de amióta az eszemet tudom, nem, vagy csak kevésbé érzem a hideget, mint mások. Pulóvert csak mínuszfokoknál veszek már, kabát nélkül pedig bőven elvagyok egész télen... sőt, már kipróbáltam, ha kicsit jobban rákoncentrálok, még pulóver sem kell. Egyszer kipróbáltam, télen, forró fürdő után egy szál törölközőben kiültem a havas udvarra (a hőmérő -4°C-ot mutatott), ottmaradtam 20 percig, nem fáztam és a legkisebb meghűlés sem kapott el... Nem is szoktam elkapni ilyen betegségeket, mint megfázás, tüdőgyulladás...

Találkozott már valaki hasonlóval? Egyáltalán mitől lehet?


2011. szept. 6. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidegvérű vagy ;D
2011. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja, nem amúgy, ezt elfelejtettem írni, de kicsit melegebb is a vérem az átlagnál. 37-nél alacsonyabbat csak akkor szokott mutatni a hőmérő, ha épp a hidegzuhany alól jövök ki. Másnál 37 felett meg már hőemelkedést mondanak... :P

Azt viszont nehéz elképzelni, hogy ez a kicsivel melegebb vérhőmérséklet ennyit számít a hideg időben.

2011. szept. 6. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Vérkeringéstől, meg anyagcserétől :)
2013. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!