Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diabetesz kerdes? A tobbi lent

Diabetesz kerdes? A tobbi lent

Figyelt kérdés

Nagy valoszinuseggel diabeteszem van. Az utobbi fel evben kulonosen jellemzoek ram a tunetek. Nem is gondoltam egy pillanatra sem, hogy velem ez megtortenhet.

Viccen kivul sorozatot neztem ott volt szo rola es utana neztem...

Elolvastam a tuneteket es minden stimmel.

Folyton szomjas vagyok, napi minimum 10-15x kell pisilnem, neha 15 percen belul akar ketszer is. A homalyos latas is megvolt, fura iz a szamban, faradtsag.Holnap venni akarok ilyen vizeletbol kimutathato tesztet, hetfon meg doki.

De nagyon megijedtem:( es ez a labfajdalmam is van es van egy par erem, ami nagyon csunyan kirajzolodik, mindig is agodtam, de azert orvoshoz nem fordultam, gondoltam semmi. Csak amikor olvastam, hogy a labad is levaghatjak, na akkor, nincs ra jobb szo, besz*rtam:( lehet hogy nalam ez mar elkezdodott...:(

A baratom azt mondta, hogy a hetvegen probaljak ugy enni, hogy semmi cukrosat.

Meg csak 1 nap telt el es majd belehalok:(

Nem birok edesseg nelkul elni:(:(

Aki cukros, semmi finomat nem ehet.:(

Valamint olvastam ezt az amputacios dolgot, meg hogy vaksag is lehet...nekem ott osszedolt a vilag:(

Istenem, csak valami mas legyen:(

21 leszek lassan es abszolut nem vagyok kover, a csaladomban senkinek sincs:(

Vagyis a nagynénémnek, de nagyon minimalis szinten.

Miert en.:(

Azota nagyon magamba fordultam, nagyon felek, hogy tenyleg cukros vagyok:(

21/L


2011. szept. 10. 02:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne izguulj, ez nem feltétlen cukorbetegség. :)

Ezek a tünetek, szerintem másra is utalhatnak, de igen részben erre is. Azért ottvan melette a nemgyenge rosszullétek, a reggeli majdnem vagy megtörténő ájulások stb stb.

Cukorbeteg vagyok.

Ne aggódj, ennek, hogy levágják a lábad, nagyon durván elkell fajulnia a dolgoknak és ez hosszú folyamat. Te még időben vagy bőven!

Manapság már szerintem jól kezelik a cukorbetegséget.

És nyugi, ha netántán ez lenne, vagy kiderülne, hogy te is ezvagy, az élet nem változik, sőt. :)

Azt hiszem házi orvos ingyen és bérmentve megméri a cukrodat amihez fájdalommentesen kell egy csepp vér.

Ne izgulj, kiváncsi vaggyok mi lesz az eredményed!

Fel a fejjel, és a lábamputálást rázd ki a fejedböl!:)

G.

2011. szept. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48 éves nő vagyok, és soha életemben nem ettem édességet, teát, kávét cukor nélkül ittam, üdítőt soha.A testsúlyom terhességek kivételével sosem haladta meg a 65 kilót.A férjemnek lett először magas a cukorszintje, aztán az enyém.Na, azóta állandóan az édességet kívánom. Együtt lehet ezzel élni, csak fegyelmezetten kell étkezni. Rendszeresen ugyanabban az időpontban és a kalóriákat számolgatni. Alattomosabb, mint bármelyik betegség, mert tulajdonképpen fájdalmat nem okoz és mégis megváltoztatja az életedet. Figyelj oda, kedves, és ne hanyagold el. Betartható a diéta, elején nehéz, aztán megszokod.Ölellek így ismeretlenül is.
2011. szept. 10. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi a biztato szavakat!:)

De ez akkor is olyan neheznek tunik:(

2011. szept. 10. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!