Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nők és férfiak alvásigénye...

A nők és férfiak alvásigénye eltérő?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel főként este találkozunk 6-8 után (ilyenkor érünk rá mindketten) ekkor le szoktunk ülni beszélgetni (nem lakunk messze egymástól), nagyjából 10-11 ig beszélgetünk aztán hazaküld és lefekszik aludni, én még bírnám akár hajnali 2ig is, de ő nem. Lényegében egyikőnk sem végez nehéz fizikai munkát számítógéphez kötött a munkánk, tehát azt sem lehet mondani hogy jobban elfárad, elvégre a tevékenységünk közel hasonló, a reggeli ébredés is maximum egy fél órában tér el, annak ellenére hogy én 4-5 órával is később fekszem le!

A lényeg az lenne, azt szeretném kérdezni hogy ez így természetes.

Továbbá hogy mennyi egy férfi és egy nő átlagos alvásigénye

Ha kérhetem csak komoly és a kérdésre választ adó válaszokat! Köszönöm


2011. szept. 10. 16:54
 1/6 Morozov ***** válasza:

Igazából minden embernek eltérő az alvásigénye.

pl én férfi vagyok és legalább 8-9 óra alvást igényelek...ja és nem végzek kemény fizikai munkát.

2011. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Átlagosan 5-6 óra alvással elvagyok, ő azonban akár 9-10 órát is képes aludni ami gyakran elég zavaró, főként mivel igazán csak este érünk rá egymással időt tölteni.
2011. szept. 10. 17:22
 3/6 Morozov ***** válasza:
Én ha 1 héten át csak 5-6 órákat alszok (előfordul) akkor hétvégére kidőlök...nekem is a 8-9-10 óra a kényelmes attól függ mennyire vagyok kimerült
2011. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én személy szerint nagyjából 2 éve álltam rá erre az alvásmódra, akkor még programozói munkámból kifolyólag, és azóta is tökéletesen elég és bevált, a "sem sokat sem keveset" elvet vallom
2011. szept. 10. 18:57
 5/6 anonim válasza:

Sztem ez egyedenként változó, de aranyos hogy aggódsz, és jó hogy megpróbálod megérteni a helyzetet. Amúgy én is úgy vagyok h hét közben alig alszik (van, hogy csak 3 órát) az iskola miatt, de hétvégén viszont kidőlök, és képes vagyok 15 órát is egybe lealudni. Tudom, hogy változtatnom kellene, vhogy egyenletesebbé tenni.


Sztem egyszer fáraszd ki magad vmi fizikai munkával, és aludj a lánynál! (:

2011. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én simán lealszok 15 órát is
2011. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!