Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pontosan milyen lehetőségek...

Pontosan milyen lehetőségek vannak, mit tehetek azért, hogy ne kelljen fizetnem magam után a tb-t?

Figyelt kérdés

Keresgéltem neten ezzel kapcsolatban, de nem sokra jutottam. Anyuka vagyok (kisfiam 3 és fél éves) lassan egy éve vagyok munkanélküli, (hamarosan lejár) és sehová sem tudnak alkalmazni. Amint megtudják, hogy fiatal anyuka kisgyerekkel, már vissza sem hívnak az állásinterjú után. Esetleg gyárba mehetnék 12 órázni, de akkor időről-időre felügyelet nélkül maradna a kisfiam. Nem panaszkodom, egyszerűen ez van. És erre most olvasom, döbbenetes, hogy a börtönben ülőknek viszont jár ingyenes orvosi ellátás. Ők megérdemlik. Nekik nem kell érte dolgozni!!! Nincs ennél őrültebb világ szerintem a végtelen galaxisban, mint ami ezen a Föld nevű bolygón van!


Tud valaki valamilyen megoldást, hogy ne kelljen magam után fizetnem havonta azt az 5000 ft-ot? Még ha tudnám is fizetni, akkor fizetnem kellene az ellátásokért is? Vagy az a havi 5000ft fedezné az összeset?


válaszaitokat előre is köszönöm!


2011. szept. 12. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Menj be az önkormányzat jegyzőjéhez. Amikor ezt a fizetési kötelezettséget "kitalálták", még volt egy olyan lehetőség, hogy aki nem tudja fizetni saját maga után (egy főre jutó jövedelem meghatározott szintje alatt), az kérheti, hogy az önkormányzat fizesse helyette.

Azt nem tudom, hogy a jelenlegi jogszabályok alapján is van-e ez a lehetőség, de ott megmondják.

2011. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!