Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A módszerem bevált? (A kérdése...

A módszerem bevált? (A kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Néhány éve volt néhány szemölcs a kezemen, az ujjaimon. A patikában vény nélkül kapható szemölcs lefagyasztóval lefagyasztottam őket szép sorjában, de egyetlenegy megmaradt, a fagyasztókészülék már kifogyott.

Az egy megmaradt szemölcsre rátettem egy pici fokhagymadarabkát úgy, hogy előzetesen picit bevagdostam, hogy folyjon a leve (hatásosságának fokozása céljából), s rákötöztem a szemölcsre. A szemölcs két nap két éjjel fokhagyma hatása alatt megnagyobbodott, a fokhagyma miatt picit lüktetett. Közben cserélgettem a fokhagymás kötést rajta:-) A megnagyobbodott szemölcs 1 nap múltán elfeketedett és körülötte, ill. rajta keresztül nincs érzés az ujjam azon részén.

Most ez azt jelenti, hogy a fokhagyma vírusölő hatása érvényesült és a szemölcs elhalt?


2011. szept. 13. 10:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam új fagyasztókészüléket venni egyetlenegy megmaradt szemölcs miatt, de ettől a szemölcstől is meg akartam szabadulni.
2011. szept. 13. 10:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én ezt nem csináltam volna. Soha nem hallottam még, h fokhagymát kéne tenni a szemölcsre. Arra a vérehulló fecskefüvet szokták használni.
2011. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A vérehulló fecskefű egyáltalán nem használt nekem.
2011. szept. 13. 11:01
 4/9 A kérdező kommentje:

Rákerestem a google-ban, hogy jó volt-e az elgondolásom és ennek megfelelően a "tettem" a szemölccsel: igen.

Ezt találtam:


"Tegyünk frissen zúzott fokhagymát közvetlenül a szemölcs­re, és kötözzük be. A szemölcs hólyagosodni kezd, és egy hét leforgása alatt leesik. Cseréljük mindennap a kötést és a fok­hagymát, ügyelve, hogy ez utóbbi ne érintkezzen a környező egészséges bőrrel (esetleg kenjük be petróleumzselével ezt a területet.) Gyógynövényszakértők azt is javasolják, hogy nyers fokhagyma fogyasztásával vagy naponta 3 fokhagymakapszula szedésével segítsük az immunrendszert a vírus legyőzésében. "


Akkor a kérdésem már nem aktuális.

2011. szept. 13. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Én eddig csak olyat hallottam, hogy marhahúst 1 napig ecetben áztattak, majd a szemölcsre téve egy este alatt kifordult.
2011. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

11:07: ezt én nem hallottam:-)


Egy ismerősöm mesélte, a néphit szerint már megszáradt döglött békával dörzsölni kell a szemölcsöt, amitől a szemölcs elpusztul.

Hát ez utóbbit nem próbálnám ki semmi pénzért :-))))

2011. szept. 13. 11:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a döglött békás dolog nagyon tetszik. Úgy hallottam, hogy ez a békás buli fogfájásra is jó.
2011. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Guszta...:D Én szemölcsöt sem szeretnék, nemhogy a békás bulit:P
2011. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem tyúkszemem volt semmi nem akarta levinni. Nagymama mondta, hogy neki mi jó nagy bigyusz volt a lábán és Ő szódabikarbónát és disznózsírt kevert össze. Mondta, hátha használ. 3 hét alatt levitte. (Mondjuk szörmyű mélyen volt a tyúkszemem és piszokul fájt pedig nem volt nagy inkább kicsi). Próbáld meg azt vagy menjél el dokihoz és műttesd le. Vagy vegyél még egy lefagyasztót.
2011. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!