Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A több napik tartó, nagyon...

A több napik tartó, nagyon kevés evés mihez vezethet?

Figyelt kérdés

Nagyon kövér voltam, sikerült lefogynom 20 kilót ,dietetikus által összeírt étrenddel, és sporttal.

De már lassan egy hete egyszerűen nem vagyok éhes,nem kivánom a kaját, ha eszek is nagyon keveset,hányingerem van pár falat után, úgy érzem hogy teli vagyok, nem birok enni, egy nap 1X, max 2X . Tegnap se tudtam enni, ettem 1szelet sajtos kenyeret, utána pedig este, magamba eröltettem 1 adag sültkrumplit egy szelet kenyérrel. De én ezt nagyon kevésnek tartom. Ma sem ettem eddig csak 1 szelet sajtos kenyeret megint, meg egy kis tányér gyümölcs levest. Vizet azt meg tudok inni akármennyit, mindennap minimum 3 litert szoktam inni.


Nem vagyok anorexiás, még kövér vagyok, 10 kilót kell még fogyjak.


2011. szept. 13. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elő szokott fordulni fogyókúrázóknál. Ha napokon keresztül alig eszel, az semmiképpen nem jó. Keresd fel ismét a dietetikust, vagy látogasd meg a háziorvost.
2011. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kövér vagy, akkor is lehetsz anorexiás, majd meglesz az eredménye. :)

Miért nincs étvágyad? Történt valami?

Amúgy ha egészséges vagy, nem kikoplalt a szervezeted, 1-2 hét kevesebb kaját simán kibírsz, a legrosszabb, ami történhet, hogy ha ismét eszel, hízol 1-2 kilót (jojó - ilyenkor is működik). Amíg nem bírsz enni, igyál gyümölcsleveket, azokban van némi kalória, akkor kevesebb az esély a jojóra.

2011. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Voltam teljeskörű kivizsgáláson nem rég, egészséges vagyok teljesen.


Nem tudom mi történt, vagy is semmi nem történt . Ez csak úgy jött hogy magától.

2011. szept. 13. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet az időjárás miatt is, vagy esetleg pozitív stressz ért (nagyon izgatott voltál valami miatt). Velem ugyanez van, jobban el vagyok foglalva mostanában, nemsokára új állásom lesz, emiatt izgatott is vagyok.

Étvágyam nekem is elszállt néhány napja, különösebb ok nélkül.

Ha rövid ideig tart, akkor nem jelent semmit, ha hosszabban fennáll, akkor orvost érdemes felkeresni.

2011. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

"A több napik tartó, nagyon kevés evés mihez vezethet?"


Fáradtsághoz, rossz hangulathoz, aluszékonysághoz, feledékenységhez, koncentrációs nehézségekhez, ingerültséghez.


"De már lassan egy hete egyszerűen nem vagyok éhes,nem kivánom a kaját"


Velem is előfordul, pl. ha belefeledkezem a munkába.


Ha kávézol vagy cigizel, az is okozhatja. A hőség is elveszi az ember étvágyát, meg az is, ha tétlen vagy és sokat alszol.


Ha aggaszt az állapotod, menj orvoshoz, innen úgysem tudunk diagnosztizálni.

2011. szept. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!