Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltérő laboreredmények?

Eltérő laboreredmények?

Figyelt kérdés

Az alábbi eltérések voltak az eredményemben, de fogalmam sincs mit jelenthetnek, esetleg ki kell-e vizsgáltatni magamat valamire. Nagyrutint végeztek, ezek az eltérések:


Eozinofil granulocita: 8,3 (1-6 normál a tartomány)

Eozinofil granulocita: 0,66 (0,01-06) Ez nem tudom miért van kétszer, de kétszer szerepel...

Süllyedés: 1 (ennek nem tudom az értéktartományát, mert telefonon diktálták le)

AST mennyiségi meghat.: 3 (5-200)

Koleszterin: 5,7 (max. 5,2)

Albumin/globulin: 2,17 (0,9-2)

Triglicerid: 1,72 ( max. 1,7)


2011. szept. 13. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Az eozinofil azért van kétszer, mert abszolút értékben és százalékos arányában az összes fehérvérsejthez is szokták nézni.

Rengeteg oka lehet, például allergia.

A süllyedésnek nincs mindig meghatározva alsó határa, ezért arra így nem lehet semmit mondani. Van ahol 0 az alsó határ.


Magas a koleszterin és a vérzsír is egy kicsit, tehát lehet egészségesebben kellene enni, de ilyen mérvű eltérés aligha kóros.

2011. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A koleszterint és a vérzsírt nem értem, mert kifejezetten nem zsírosan táplálkozom és 48-49 kg vagyok, ami az alacsonyságom miatt teljesen normál testalkat.


A szüleimnek hasonló értékek (csak ők már 60-70 évesek), testalkat mellett szintén magas a koleszterinje, pedig ők is egészségesen táplálkoznak. Lehet öröklött hajlam?

2011. szept. 13. 18:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, allergiás sem vagyok (légúti) - napallergiám van, de nagyon rég nem jött elő.
2011. szept. 13. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet családi hajlam is, ez a kérdéskör amúgy sem teljesen tisztázott, hogy mekkora és milyen a szerepe a géneknek/táplálkozásnak.
2011. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!