Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Agysejtek nem termelődnek?...

Agysejtek nem termelődnek? Akkor eza cikk hazgság?

Figyelt kérdés

kérdező kommentje:

Sokan azt írjkátok, hogy az agysejtek nem termelődnek.Akkor ez a cikk hülyeség?

ÍME:

[link]


2011. szept. 14. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

A neuoronok nem tudnak osztódni. Csak a gliasejtek. És azok foglalják el az elpusztult neuronok helyét. De azzal sokra nem megyünk:D

Egyébként ezt még manapság is vizsgálják szerintem.

2011. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de én ebben a cikkben nem találom, hogy hol írják, hogy termelődnek az agysejtek. Bizonyos dolgok képesek fejlődni a cikk szerint, de nem azt jelenti, hogy több agysejtje lett az embereknek.
2011. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Olyan, hogy "agysejt" nincsen. Vannak idegsejtek (ezek is rendkívül sokfélék), és vannak ún. gliasejtek (szintén nem egy fajta), mely utóbbiak az idegsejtek számára megfelelő környezet megteremtéséért, és az elektromos szigetelésért felelősek (valahogy úgy, mint a kábelek szigetelése).

Az idegsejtek általánosságban véve nem mutatnak regenerációs hajlamot (bizonyos igen ritka kivételektől eltekintve, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ennek a gyakorlati jelentősége csekély). Gliasejtek képesek megújulni, de önmagukban - idegsejtek nélkül - ez "okosodást" nem jelent.

Joggal felmerül a kérdés, hogy egy-egy stroke után miért javul lassan sok beteg állapota. Ennek oka jórészt az, hogy az elpusztult területek funkcióit átveheti a megmaradt állomány, ez azonban nem mindig teljes.

Összességében, elpusztult idegsejtek pótlására ma még áttörést jelentő lehetőség nincs.

2011. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!