Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Seborrheás dermatitis-re...

Seborrheás dermatitis-re valami gyógymód?

Figyelt kérdés
Vagy ha az nincs, akkor valami amivel a tüneteket huzamosabb ideig meg lehet szüntetni (szteroidos krémeken, oldatokon kívül)?

2011. szept. 15. 19:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt én is szeretném tudni. Már minden létezőt kipróbáltam, most éppen ott tartok, hogy természetes összetevőkből álló, vegyszermentes szappannal mosom, és utána bekenem (szintén tiszta) kókuszvajjal. Eddig ez a legjobb. Sokat kínlódtam már ezzel + a pattanásokkal.
2011. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként az orvos azt mondta, ezt csak kezelgetni lehet, meggyógyítani nem. Biztató, mi? :S
2011. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Én személy szerint pokolba kívánom az egész betegséget. És tényleg minden orvos azt mondja hogy nem gyógyítható, bele kell törődni. Én valahogy nem tudok. Ugyanis az hogy rendszeresen krémekre meg oldatokra vagyok szorulva, számomra egyszerűen elfogadhatatlan. Értem én hogy nem halálos betegség és így nem olyan "sürgős" megoldást találni rá, de akkor is. Ez nem kis lelki terhet jelent annak aki ebben szenved. Tényleg, olvasott már valaki valaha olyat hogy valakik kutatnák a megoldást? Mert én nem. Úgy érzem mi le vagyunk sz@rva már bocsánat.


A hab a tortán pedig az hogy ha esetleg összejövök valakivel, mit fog szólni amikor reggel meglátja pl. tiszta korpás párnát? Rögtön azt fogja gondolni hogy "ez a srác de igénytelen, és én ezzel jöttem össze :S". És ha olyan helyzet áll elő hogy nem tudok krémet venni valami miatt? Bele se merek gondolni...

2011. szept. 15. 19:48
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, volt, hogy kilónyi alapozóval indultam reggel, hogy valamennyire eltüntessem a vörös, hámló foltokat. De az meg szörnyen irritál, égett, viszketett, fájt. És tényleg, nemcsak fizikailag, lelkileg is kiborítja az embert. Egyébként lehet pszichés alapja is, ha stresszelek, mindig rosszabb. Be kellene venni a Leszarom tablettát, de nem olyan könnyű.
2011. szept. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok,valakinek van valami tippje?Másik kérdésnél olvastam,valaki két teát kevertetett magának ami elmúlasztotta. Esetleg valaki próbálta ezt a megoldást?
2012. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%

Ezzel az SD-vel lassan 20 éve szórakozok, de megnyugtatásként állítólag 40-45 éves kortól fog igazán előjönni.

A leghatásosabb a Pimafucort, de a bőrgyógyászok kiakadnak ha azt hallják hogy ezt valaki az arcára keni, ugyanis vékonyítja a bőrt. Hogy ez pontosan mit jelent nem tudom, mindenesetre nálam kiváltottuk az Elidel nevű krémmel. Ez nem szteroidos, és hasonlóan hatásos. Az egyetlen gond vele az, hogy "belépsz" a bőrgyógyászhoz aki felírja 3000 ft, + 2 tubus kb. 7000 ft...szóval nem annyira vidám összeg 2-3 havonta.

Mindenki mást mond a kialakulásról, de a leghihetőbb eddig az volt, hogy a korpás fejről hulló bőrdarabok fertőzik az arcot. Magyarul ha megszűntetjük a korpát, akkor javul az SD is.

A stresszt mondják még mint kiváltó okot, de ez felejtős. Hacsak nem megyünk Tibetbe hegyi remetének, akkor minden nap érni fog valami stressz, ha más nem is, akkor az hogy "már megint vörös a pofám".

Az alkoholfogyasztás tapasztalatom szerint rontja a dolgot, és talán a forró/fűszeres ételek.

Nagyon nem lehet mit kezdeni vele, és nincsenek százezreim arra hogy valami sarlatán kísérletezzen rajtam.

2012. jún. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én találtam olyan krémet, ami elmulasztja, sajnos nem végleg, de gyógyír rá. A kisfiamnak sebhorreas dermatitis van az arcán időnként, már 7 hónapos kora óta. Most 2, 5 éves. Először vörös foltok jelennek meg, majd terjednek, aztán pici pattanásszerű, pikkelyszerű dolgokká alakulnak. Rendkívül száraz tapintású, egyszóval nagyon csúnya, és viszket neki. Majdnem egy év orvoshoz járás, millió kencefice kipróbálása után az lett a végeredmény, hogy csak a steroidoktól múlt el. Ami elég komoly gyógyszer, és végül már attól sem. Egyszercsak az egyik patikában meglátták az arcát, és a gyógyszerész ajánlotta a La Roche Posay termálvizes sprayt, és a La Roche Posay Kerium Ds krémet. Láss csodát, elmúlt tőle, és ha visszatér, akkor kordában tudom tartani, nem terjed úgy el, és egy-két hét alatt elmúlik. Először a spray-vel fújom be, és miután felszívódott, akkor kenem a krémmel. A spray 2300 Ft/150 ml, a krém pedig 3100 Ft/50ml patikákban, de a vaterán találtam 1800 Ft-ért is.

Számon tartom a napot, amikor teljesen véletlenül végső elkeseredésemben léptem be éppen abban a patikában!

És ami a lényeg, nincsen ebben a két termékben sem steroid, sem egyéb ártalmas összetevő, akármennyiszer kenhetem az arcát, és mivel izeg-mozog, nem kell aggódnom, ha véletlenül a szájába, vagy a szemébe kerül.

Egyébként pedig azt vettem észre, hogy a mosószer és az öblítő lehet a ludas. Ugyanis én már hónapok óta nem használok ilyesmit, mosódióval mosok. És így nem is jön ki az arcán. Viszont ha nagyiéknál van egy hétvégét, már harmadik alkalommal fordult elő, hogy kijött az arcán. Persze nem vagyok 100 %-osan biztos benne, de nagyon gyanús.

2012. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, amint lehet kipróbálom.


Közben ahogy olvastam (pl. itt is: [link] ) nem lehet olyan krémet/sampont/oldatot találni ami mindenkinek beválik, ami az egyik embernél használ az a másiknál nem biztos. De bízom benne hogy ez használni fog még ha ezt is ugyanolyan gyakran kell használnom mint a Diprosalic-ot és társait (legalább nem szteroidos).


És ahogy korábban írta valaki, tényleg kerülni kell az erősen fűszeres és zsíros kajákat, továbbá a csokoládét, az olajos magvakat és az alkoholt, a stresszt pedig amennyire lehet csökkenteni kell.

Valamint azt rebesgetik hogy a fluoridos fogkrémeket és a dohányzást is hanyagolni kell. Ellenben a sok napfény jót tesz a seborrheás bőrnek (talán ezért súlyosbodik a betegség sokaknál - nálam is - a tél beálltával). Jó még a sós tengervíz is (ezért kéne a TB-nek támogatnia a tengerparti nyaralást :) ).

2012. szept. 14. 20:05
 9/25 anonim válasza:
Nekem az arcomat csak a szteroid tudta kordában tartani. Neten találtam rá skin-cap krémre.Nekem nagyon bevált. Évek óta tünetmentes vagyok.
2012. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Először kevert szteroidos krém bőrgyógyásztól, majd kozmetikustól P.S.E. krém kordában tartja a tüneteket. Nem látszik semmi, olyan vagyok mint bárki egészséges bőrű ember. Idegesebb időszakban ujra előjönnek a tünetek.
2012. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!