Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Seborrheás dermatitis-re...

Seborrheás dermatitis-re valami gyógymód?

Figyelt kérdés
Vagy ha az nincs, akkor valami amivel a tüneteket huzamosabb ideig meg lehet szüntetni (szteroidos krémeken, oldatokon kívül)?

2011. szept. 15. 19:21
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Kb.6 éve küzdök Seborrheás problémával.Arcom,homlokom,szemöldök környéke.Olyan szinten gyulladt volt,hogy az utcára nem mentem ki.A 4.-ik felkeresett bőrgyógyász doktornő aki tudott nekem a tüneti kezelésben segíteni.Első körben Omicral tablettát írt fel.Emellett Naturland mosakodókenőcs.Ezen kívül Pimafucort krém,amit akkor kel használni ha érzem,hogy kezd begyulladni.+ Nizoral krém.

Azóta teljesen jó az állapot.

2016. febr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

Szia, nekem a Davines natúr kozmetikai termékek váltak be, a Purifying sampont és a purifying gélt használtam kúraszerűen, nagyon sokat enyhített rajta! Pici mennyiség elegendő a samponból, alig habzik, de attól még tisztít, erős sampon, tényleg csak nagyon kevés kell belőle! Kétszer kell mosni egymás után, az első adagot rajta is kell hagyni 5 percig a fejbőrön. Én úgy használom, hogy széthúzom a hajam, és közvetlenül a fejbőrre kenem a sampont. És ha balzsamozol, azt semmiképp se kend a fejbőrödre!

Nekem ezeket egy mesterfodrász javasolta, abszolút bevált.

2018. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Helló, tudom régi a kérdés de én most találtam egy nagyon jol müködő krémet. Ha egyszer bekenem mikor piros és, vagy ég is akkor akár hetekig nemjön elő újra. Néha ha nagyon durva akkor napi 2 kenés után maximum 2 napi használat után újra elmulik. Nem gyógyulsz meg tőlle de nagyon tartósan tud segiteni. Több bőrgyógyásznál is voltam az évek alatt sok ezer forintért vettem krémeket, ez kb 2500 forint, azért kb. mert angol amazon rol veszem font ért itt 6 font. Nekem is egy kolégám ajánlotta és nagyon örülök neki mert jelentős gondott vett le az életem mindennapjaiból. Nos a krém nevét sajnos nemtudom leirni mert az egész doboz kinaiul van, érzik benne a menthol, amazonra azt kell beirni chinese herbal és egy kis piros dobozt dob ki fekete kinai felirattal. Egyetlen angol mondat van a dobozon:jiang xi yang zheng sheng wu co.ltd ez sem igazán angol de ez olvasható a többi mind háziko,kerités. Ha valaki nagyon nemtalálja irjon szivesen küldök rolla képet valahová hogy hogyan néz ki a doboz.
2018. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

nem tudom ki hogy van vele de nekem az élettől is elmegy a kedvem már. Évek óta küzdök ezzel én is, borzalmas, hogy naponta kb 6x kéne arcot mosni meg kenegetni, hogy ne legyen látható jele. És én akkor még szerencsésnek mondhatom magam, mert nekem nem viszket nem ég, csak hámlik, begyullad piros, aztán ronda mód hámlik. Nekem leginkább a homlokom, az egész fejtető, na meg persze azok a részek ahol szőr nő, szakáll bajusz.

Bőrgyógyász egész jó volt akinél voltam, legalábbis úgy nézett ki mint aki tényleg érti a dolgát, szerinte a stesszhormonok okozzák ezt az egészet, amit itt is írt már valaki, hogy olyankor jobban kijön ha stresszes/iszik. És ahogy jön egyik napról a másikra el is múlhat, de tarthat akár 1-40 évig is, ami baromira nem biztató.

Ami szinte biztos, hogy a bőrön kialakuló zsír/faggyú fokozza a gyulladást, vagy elősegíti mondjuk úgy, sok sok bőrápolással kevésbé jönnek ki, de nekem már se energiám se időm nincs ennyi arc és fejmosásra, nagyon durván fárasztó már ez.

2019. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Nekem a csóri kis kétéves lányom is ezzel küzd 1 éves kora óta. A hajgyógyász rokon 30000 ftos vackai kicsit javítottak rajta de nem múlt. Viszont a minap anyám befújta fürdés után firstel és jól is nézet ki meg éjjel sem vakarózott pedig van hogy véresre vakarja ha nem figyelek rá. Szegény gyerek ráadásul allergiás a mogyoróra sokkos szinten, meg a fahéjra, fokhagymára, szezámmagra, dióra, tojásra, meg a tejre is az volt de azt kinőtte mostanra. Nekem sose volt semmi bajom, az asszony is rendben van nagyjából. El nem cserélték mert rám hasonlít, szóval valamit nagyon elbasztak odafent... na mindegy ez erősen enyhíti a tüneteket nála persze embere válogatja keressetek rá máshol is mert nem biztos hogy ez a legolcsóbb oldal. Vagy tartsatok otthon sok aloet..

[link]

2020. ápr. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!