Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Seborrheás dermatitis-re...

Seborrheás dermatitis-re valami gyógymód?

Figyelt kérdés
Vagy ha az nincs, akkor valami amivel a tüneteket huzamosabb ideig meg lehet szüntetni (szteroidos krémeken, oldatokon kívül)?

2011. szept. 15. 19:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem a Sellon sampon segít most (sokfélét kipróbáltam már), de én sem tudok beletörődni, hogy gyógyíthatatlan.
2013. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
Sziasztok! Ami nekem most nagyon bevált, az a HillVital Gyógyfüves Mesterbalzsam. Kicsit szkeptikus voltam, hiszen rengeteg készítményt kipróbáltam. Amit tudni kell róla: kizárólag csak természetes összetevőkből, és gyógynövényekből készült. 3990 Ft az ára,és bioboltokban vagy netes rendelés után már használhatjátok is. Elég nagy dobozban van, (asszem. 250 ml) tégelyes kiszerelés. Egy próbát megér mindenkinek, eddig nekem bevált...
2013. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 angolmagyarszótár válasza:

Helló!


Nekem szerencsére nem súlyos ez a kór. Csak a fejbőrömön jön elő időnként. 4-5 mm-es lemezkékben hámlik.


Voltam egy gyógyszertárban, és egy gyógyszerészgyerek ajánlotta a következő sampont:


Bioderma, Nodé DS+ Anti-Récidive


Azt mondta, hogy ez rendszeresen visszatérő problémára javasolt főleg.


Én 3 hete mosok vele hajat, és azóta teljesen rendben van a fejbőröm.

2013. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Katalin04 válasza:
100%
Sziasztok! Melyik patikában lehet beszerezni a La Roche- posay kerium ds krémet? Nekem is ezt ajánlották,de sajnos eddig még nem találtam. Köszönöm. Kati
2014. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Mi megyeszékhelyen lakunk, és itt a nagyobb patikákban kapható. Bár a neten is vettem már. A vaterán pontosabban, de szerintem tuti vannak webáruházak is, ahol ez a termék kapható.
2014. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
kortizolos krémet próbáltátok már? :) egy éjszaka bekened, elmúlik, utána meg vársz amíg újra elő nem jön, mert nem jó sokat kenegetni vele.
2014. márc. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 rockika válasza:
100%
Kb 7-8 éve küszködök én is ezzel a kórral. Az egész tarkómon gyulladt, állandóan nagy darabokban hámló és viszkető volt a bőröm. Hosszú hajam volt, ami eléggé akadályozta a kezelését, ezért rövidre vágattam. Kb 1 hete a tarkómon nullás géppel levágtam magamnak, mert már megőrjített az állandó viszketés és bőrhámlás. Nagyon jót tett neki ez a változás. Kb 4szer kentem be egy gyógyszertárban kevertetett gyulladáscsökkentő/hámlasztó kenőccsel, plusz 2 naponta lemostam samponnal és diófalevélből főzött lötyivel, meg persze minden nap napoztattam. 3 napja nem kentem rá semmit, de még tartja magát. Nem piros, nem viszket, nem hámlik. Csodálatosan természetes érzés, hogy nem kell állandóan vakargatni. :) Remélem így is marad a dolog!
2014. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%

utolsó előtti vagyok.

Felejts el minden krémet sampont biz bazt, csak ront a helyzetem. Fél éve nem kenek rá abszolút semmit még véletlenül se, sampont sem használok abszolút, kicsit szokatlan az első hónapban, de utána szépen lassan helyrejön, azok a bizbaz kémikus szerek csak rontanak rajta. Hosszú távon mindegyik. Am meg ha végleg el akarod tűntetni, reggeli saját vizeletetted bekened, ez tuti módszer, egy természettudóstól vettem és bevált. Gusztustalannak hangzik először az is, de megszokod, én mertem hozzányúlni, hisz 3 éve a sok szir szar krém kenőcs sampon nemhogy javította de rontotta a dolgot, gondolkozz logikusan!

2014. nov. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Lion80 válasza:

Sziasztok!


Én lassan 20 éve élek ezzel a "betegséggel". Rengeteg drága sampont kipróbáltam már a hajamra. Kb 1 éve olvastam egy fórumon hogy a Head&Shoulders mentolos sampon bevált valakinek. Tanusíthatom hogy nálam is működik. Az egyetlen hátulötője az volt hogy most lehúzódott az arcomra is (orrom mellett két oldalt). Az arcomra protopic 0.1%-ot írta fel a bőrgyógyász. Ez szteroidos cucc. Hatásos, mert 2x-i bekenésre eltűnnek a foltok, de aztán 1 hét múlva kezdenek visszajönni újra.

Valahol azt is olvastam hogy a mentolnak jó hatása van a bőrgyulladásra és fogkrémmel is lehet kenegetni. Lehet kipróbálom....

2015. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Szia!

19 eves lany vagyok, ugyanezzel a problemaval. En hormonos gyogyszerrel kezeltem, de annyira rászoktam, hogy mar napi 3szori alkalmazas sem volt eleg :(

Aztan noverem bement random egy gyogynovenyes boltba, ahol megkerdezte hogy mit tudnak ajanlani ra, es meg is vette.

Kígyózsír a neve, es eloszor nem mertem hasznalni, mert amugy az van rairva hogy lábkrém.:D aztan mar annyira el voltam keseredve hogy inkabb megprobaltam... Eloszor napi 2szer kentem. Jol be kell dorzsolni. Ma mar ott tartok, hogy masfel hete nem kentem magamra es nem latom nyomát a seborrheanak :))

Megneztem az osszetevoit, es az allantoint talaltam aminek gyulladascsokkento hatasa van benne, szoval ha nem is kigyozsirt, akkor valamilyen allantoin tartalmu szert hasznalj, es semmikeppen sem szteroidosat!!

Remelem tudtam segiteni :)

2015. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!