Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergia gyógyszert kaptam és...

Kyngah kérdése:

Allergia gyógyszert kaptam és az orvosom más írt mint amit mondott mit tegyek?

Figyelt kérdés
AERIUS a gyógyszer neve , az orvosom azt mondta , hogy csak akkor kell használni ha a tünetek jelentkeznek amire kaptam a receptre mégis azt írták rá , hogy 1x1 naponta szerintetek ?
2011. szept. 15. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
hú,hát ez bonyolult,szerintem menj vissza az orvoshoz vele holnap,addig inkább ne használd
2011. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor a tünetek jelentkeznek, akkor elkezdesz szedni 1-et naponta. Vagy mit mondott az orvos? A patikába azt írják a dobozra, amit a receptre ír az orvos. Gondolom akkor a doki is így értette.
2011. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fájdalomcsillapítóra is rá szokták írni, hogy napi 3x1 vagy ilyesmi... de ugye csak akkor veszed be ha fáj valamid?


Ezek az ajánlott (vagy maximum) adagok. A lényeg hogy napi 1-nél többet ne vegyél be. Ez benne van a betegtájékoztatóban is.


De megteheted hogy kihagysz 1-2 napot, ha nem érzel tünetet, ezért mondhatta az orvos hogy akkor szedd ha jelentkezik a tünet. Mert ugye az allergia az még se olyan mint a tüdőgyulladás, hogy ki kell kezelni.


Én is allergiás vagyok, egyszerű antihisztamint szedek, de nem mindig veszem be, mert nem mindig ér akkora dózis pollen, hogy kelljen. Ezt te tudod mikor vagy ki téve jobban az allergiádnak.

2011. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy szedd, ahogy a doktor mondta. Egy beszélgetés lefolyását nem lehet ráírni a receptre.
2011. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A dokinak higgy, patikában vannak ilyen dolgok, pl. hogy rá kell írni, ezért a doki ráírta a lehető legkisebb dózist a receptre ugye. :D
2011. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!