Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néhány férfi ismerősöm nem...

Néhány férfi ismerősöm nem mindig mos kezet wc-zés után. Miért?

Figyelt kérdés
Csak a vizelet-ürítésre gondolok.
2009. ápr. 23. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2%
Én a kaki után sem, sőt gyakrabban nem mint igen, egyszerűen itthon nincs rá szükség szerintem
2009. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Fábry Sanyi azt mondta, nem utána kell kezet mosni, hanem előtte. Elvégre magadtól csak nem leszel piszkos, de a szerszámot megfoghatod piszkos kézzel...
2009. ápr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Engem úgy neveltek, mindig mossak kezet wc-zés után. (És étkezés előtt és után).
2009. ápr. 23. 16:05
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Hát bizony akkor félre lettél nevelve
2009. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nő vagyok. Már a bölcsődében is így tanítják...
2009. ápr. 23. 16:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Mert igenytelen, szerencsere a parom nem ilyen :D
2009. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez egy szokás, hogy kezet kell mosni. De tulajdonképpen elhanyagolható az egézségügyi kockázat, amit az jelent, ha nem mosunk kezet, inkább csak gusztustalan más embereknek. másrészről a legtöbb csap nem is alklamas fertőtlenítésre, mert először ugye megfogjuk a csapot piszkos kézzel, majd dolgunk végeztével elzárjuk a csapot, ami így újra befertőzi a szép tiszta kezünket. (elivel olyan csap kéne, amiből pár másodpercig jön a víz, majd magától eláll.

aztán a wc-k (eltekintve jónéhány nyilvános wc-től) rendesen fertőtlenítve vannak. Van is az a közhely, hogy a szánkban több a baci, mint a wc-ben.

Mindemellett azok a bacik, amik a wc-ben vannak ismertek az immunrendszernek, nomrál esetben gond nélkül kivédi. Persze ha valami extra kezd ott tenyészni, vagy valaki immunhiányos állapotban van, akkor szivacs.

Ahogy előttem is írták, sokkal indokoltabb előtte kezetmosni, mert valszeg több biza sokminden van a kezünkön amiről jobb nem is tudni:D

2009. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mert gondatlan; wc-zés előtt és után is alaposan kezet kell mosni. Így hiegénikus.
2009. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
egyébként ez azért van, mert ugye előtte mindenképpen kezet kellene mosni, mert tiszta piszok a kezed és úgy megfogni a szerszámot.. hát... fogja meg buszos kézzel aki akarja! Utána viszont, mivel alapból tiszta volt, a wc-ben meg máshoz nem kell nyúlni, így hát sokan úgy gondolják, hogy nem érdemes újra kezetmosni. Ez csak akkor "vicces" ha utána megy az ember kezetfogni a haverokkal....
2009. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy kedves családtagom mondotta egyszer, hogy az egészségügyi iskolában arról tanultak, hogy egy ember kakilás után egy közönséges szappannal mos kezet, bizony marad ott némi kórokozó.

Elméletileg az olyan aluljárós, millióan megfordulnak, ott és a hajléktalanok ott mossák ki zoknijukat WC-ben fertőtlenítő hatású kéztisztítót kellene felszerelni.

Ha ezen múlna fizetnék 20 forinttal többet egy pisilésért.

2009. ápr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!