Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyit adsz ki étrend-kiegész...

Mennyit adsz ki étrend-kiegészítőkre, vitaminokra havonta?

Figyelt kérdés

Én összeállítottam magamnak egy csomagot, olyan 24 000-re jött ki. Kicsit sokallom, pedig semmi különös nincs benne : multivitamin,Q10, Omega 3, Lecitin, izületvédő, aminosav, prosztata-védő.

Tehát semmilyen tömegnövelőt vagy ehhez hasonlót nem tartalmaz. Igyekeztem mindenből az olcsóbbat választani.


2011. szept. 21. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy kb 500at. Annyi trükk, hogy állati étrendkiegészítőt kell venni, ez jóval olcsóbb, de a c vitamin az akkor is c vitamin. Ha nem napi szinten szeded, akkor még az se gond, hogy az arányok nem ideálisak, mert a szervezet eleve arra van tervezve, hogy nem ideális mennyiségeket kap.
2011. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én kb 6-10ezret, vagy többet. Elég sokféle problémám/betegségem van, ezek nagyon sokat javítanak az állapotomon. Erre nem sajnálom a pénzt.

24ezerben havi adag van? mert nekem sokszor van, hogy 60-100 db-os kiszereléseket veszek. de volt már, hogy 24-nél is többet költöttem, így nem lep meg az összeg :D

2011. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a dr Lenkei féle Közepes multit szedem már 8 éve, havonta 10000Ftot költök rá, de soha nem akarom már abbahagyni, mivel minden problémám megszűnt azóta hogy szedem.

Szerintem sokan többet költenek cigire vagy italra, én nem dohányzom, nem iszom, egészséges ételekre költök, vitaminra, és így tökre élvezem az életet, sohasem vagyok depis, és minden úgy alakul az életemben ahogyan szeretném.

2011. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy fillért se, 80%-ban gyümölcsöt eszek, nem hiszem h szükségem van rá, am még csak huszonéves vagyok, lehet azért
2011. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
09.04-nek üzenem, hogy nagyon fontos hogy milyen arányban vannak egy készítményen belül a vitaminok, ásványok, ugyanis ezek rendszerben fejtik ki a hatásukat, pl. a kalcium megfelelő mennyiségű D-vitamin és C-vitamin nélkül nem tud beépülni a helyére, vagy másik példa, a vas C-vitamin nélkül, vagy éppen a B-vitaminok C-nélkül eléggé rosszul hasznosulnak, márpedig ha az ember kiad egy bizonyos összeget, akkor szeretné ha az a készítmény hatásos lenne.
2011. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

9:26! Ha tudnád hogy a ma kapható vagy akár kertekben megtermett gyümölcsöknek már alig van vitamintartalma, akkor nem mondanál ilyeneket. Igen, még nagyon fiatal vagy, nálad még nem alakulhattak ki a hiány-állapotból fakadó hosszútávú károsodások. Ám nézz körül a környezetedben, hogy fiatal negyvenesek már kész roncsok.

Én ötven éves leszek decemberben, azelőtt lumbágóm volt, izületi panaszaim, magas vérnyomásom, 8 éve szedek táplálékkiegészítőt, persze nem gyógyszertári mikro-mennyiségeket, és azóta megszűntek a panaszaim. Pedig azóta csak idősebb lettem, mégis jobban vagyok mint harminc éves koromban.

Ha a mai fiatalok elkönnyelműsködik ezt a témát, sokkal hamarabb jelentkeznek a panaszok, mert a mai élelmiszerek már sokkal több mesterséges anyagot tartalmaznak mint az én gyerekkoromban. Olvass utána, nagyon jó könyveket tudok ajánlani: A cukorblues, A Halál a konyhában, A Szigorúan bizalmas, mind nagyon világosan leírja hogy miket etetnek meg velünk. Persze nem kötelező a birkanyáj után menni, járhatod a saját utadat is, ha akarod. Én ezt teszem, és örülök hogy a családomban sincs senki, aki akár egy szem gyógyszerre szorulna.

2011. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen én is eszem gyümölcsöt és zöldséget(megtermelem őket), de tényleg kell a kiegészítés. Huszonévesen én is max. egy Plusz pezsgőtablettát ittam, de 34 évesen úgy érzem, ennél már több kell, ráadásul az izomzatom se valami erős, hiába próbálom edzeni őket. Nem vagyok ropi, de nehezen gyarapszom, még beleférek az érettségi-ballagási nadrágomba.

Számolgattam, majdnem ennyi elmenne cigire is, ha dohányoznék, szerencsére ez kimaradt az életemből.

2011. szept. 21. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!