Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előre is elnézést, kicsit...

Előre is elnézést, kicsit gusztustalan téma, szó lesz a párnáról és az alvás közben vele történő. Hm. Kellemetlen dolgokról. Bővebben?

Figyelt kérdés

Azért ide írok, mert a kérdésemnek bár van egészségügyi vonatkozása, mégsem ez a lényeg. Persze aha valaki a miértekre is tudja a választ, azt külön megköszönöm. :)

Tehát: arról van szó, hogy a nyálunk ugyebár kifolyik a szánkból éjszaka. Egészségügyileg az érdekel, miért van ez, illetve mindenkivel ez van-e? És mindenkinek büdös lesz tőle a párnája? Engem már annyira idegesít ez. A sajátom is büdös, a páromé még rosszabb. Neki kifejezetten rossz a szaglása (pedig nem volt soha dohányos), nekem pedig sajnos nagyon jó. Minden szagot érzek és a kellemetlen szagokkal ki lehet üldözni a világból. A párommal soha nem beszéltem meg ezt a nyál-dolgot, mert ugyebár hogy lehet nekikezdeni egy ilyen hülye témának?? A párnáink különböző méretűek, így szerencsére minden huzatból kettő van, mikor nincs itthon a párom, sutyiban kimosom a huzatot, a sajátomat is, minden nap. De valahogy meg kellene beszélnünk, hogy ezt csinálom, nem akarok titkolózni. Hogy álljak neki? Más is keresztül ment ezen?


És: mit lehet tenni ha megelőzni szeretnénk a büdös nyálszagot?


2011. szept. 21. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Éjszakára kösd be jól a szájatokat!
2011. szept. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem feltétlenül nyáladzik minden ember álmában. Pl. sem én, sem a párom nem szoktunk.

2. Ha ti mindketten mégis, arról nem tehettek, így bátran lehet róla beszélni. Én a párod helyében inkább örülnék a napi párnahuzat-mosásnak.

3. Ha büdös a nyálatok, az nem jó. Én mindkettőtök helyében csináltatnék egy teljes vérképet, vizeletvizsgálatot a laborban. Hátha valami eü. gondot jelez a büdösség.

2011. szept. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát lássuk csak.

Mindenkinek folyik az álomnyála, ez normális.

A reggeli első lehellete senkinek nem jázminillatú, szóval ez is normális.

Hogy büdös lenne a párnahuzat, na ez nem normális. Vagy te vagy extrém érzékeny erre, ez esetben nincs más, mint naponta mosni a huzatot, vagy vacak a mosószered/öblítőd, mert egy napi használat után még bőven illatoznia kell annak az ágyneműnek.


Azt semmiképpen nem ajánlom, hogy ezt megbeszéld a pároddal, mert ugyan mit tehetne? Nem direkt csorgatja a nyálát, tehát nem tudja abbahagyni sem. :) Csak megsértenéd, vagy kinevetne és akkor meg te sértődnél meg.

2011. szept. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Csak akkor fordul elő ilyesmi, ha nagyon mélyen alszotok. Személy szerint én örülnék neki, ha ilyen jó alvókánk lenne :) Nagyon sokan nem tudnak így kikapcsolni, még éjszakára sem.


Valójában természetes dolgok ezek (a reggeli testszag és társai), csak túlságosan hozzászoktunk már a kozmetikumokhoz. Nyáron, sátorozós, esőben 'zuhanyzós' körülmények között tudnád csak igazán megtapasztalni, hogy a tiszta víz bőven elegendő a tisztálkodáshoz, nem is kellene hozzá tusfürdő. Csak ez most nem az a világ.

2011. szept. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hungy ***** válasza:
100%

Örüljetek, ha folyik a nyálatok alvás közben. Ez ugyanis azt jelenti, hogy tökéletesen ellazultok, és nagyon mélyen tudtok aludni. Ez nem sikerül mindenkinek. Ez a jelenség tehát teljesen normális, sőt - ha lehet ilyet mondani - kifejezetten pozitív tulajdonság.

Előre elnézést kérek, de mivel nem ismerlek Titeket, talán olyat is írni fogok, ami nem fedi a valóságot. Nem tudom például, hogy szoktatok-e fogat mosni este, de ha nem, akkor mindenképpen kellene, lehetőleg szájvíz használatával együtt. Valamint azt sem tudom, hogy van-e lyukas, vagy rossz fogatok, de ha van, akkor azt is meg kellene csináltatni. A nyál alapból nem büdös, sőt, ha valakinek jók a fogai, akkor fertőtlenítő hatású is. Az persze más kérdés, hogy reggelre kissé "megsavanyodik", a szaga kellemetlen lehet még akkor is, ha egyébként minden rendben van az ember szájában. De elvileg a párnák kiszellőztetésével is lehet segíteni a dolgon, az emberek általában ezt csinálják. Na persze, azt nem tudom, hogy a Ti "problémátok" mennyire súlyos.

A másik téma: Minden tiszteletem a Tiéd azért, hogy még ilyen apróságnak tűnő dologban sem akarsz titkolózni a párod előtt, és meg akarod beszélni vele. Nem tudom, mióta vagytok együtt, de úgy gondolom, hogy ennek nem szabad gondot jelentenie. Elvégre egy ágyban alszotok, ha minden igaz, egymással szoktatok szeretkezni, egy csomó olyan dolgot csináltok együtt, ahol a higiénia témája fel szokott merülni. Ez egy normális emberi dolog, úgy is kell kezelni. Ne keríts neki ekkora feneket, csak egyszerűen mondd el neki.

2011. szept. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm... látom egy dolog felett mindenki elsiklott:

nem a nyálatokkal van baj, az alapban nem hiszem, hogy kellemetlen szagú volna...

A gond ott kezdődik, hogy a huzat mosása csak felületi megoldás - szó szerint.

A nyál ugyanis a párnába szivárog, és ugye belesavanyodik.

Tehát nem (csak) a huzatot, hanem magát a párnát kellene időnként kimosni/tisztítani/tisztíttatni, és azzal megoldódik a probléma.

Két tisztítás között meg naponta szellőztetni, napfürdőztetni (kiteszed a szabad levegőre úgy, hogy lehetőleg érje a napfény).

Problem solved.

2011. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

jaj annyira aranyos itt mindenki, azt hittem undorkodva elküld majd mindenki melegebb égtájra :D

mosunk fogat, de szájvíz nincs, majd kipróbálom! vannak tömött fogaink, de elvileg lyukas nincs, viszont fogkő tuti van! elmegyek leszedetni, mert amúgy is zavar...

a párnákat is mosom, megszagolgatom és ha azon is érzem, be a mosógépbe. Öblítőt nem használok, csak mosószert, az nem illatozik sokáig, most nyáron mindig a napon száradtak a ruhák, így leginkább tisztalevegő-illata van.

régóta együtt vagyunk, de én mindig utáltam az olyan embereket, akik beszólnak a párjuknak ha nem tetszik pl egy ruhadarabjuk, vagy ha nem hajtja vissza az ülőkét, minek hülyeségeken pattogni? :) én ilyen kis visszafogott vagyok, de ami zavar, azért nyilván szólok...csak ez az amihez nem tudok hozzákezdeni.

2011. szept. 21. 15:52
 8/8 Alaque ***** válasza:
36%

A rossz szájszag a rossz szájhigiénia miatt van. Fogínygyulladás, lyukas fogak, blabla.


Egyébként régebben én is nyáladztam néha, de kidolgoztam egy nagyon furfangos technikát: lenyelem a nyálamat, mikor aludni készülök!

2012. szept. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!