Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zöld széklet? Mitől?

Zöld széklet? Mitől?

Figyelt kérdés

Ma zöld volt a székletem. Persze nem úgy kell elképzelni, hogy az egéaz tiszta zöld, hanem ilyen mocsárzöld. Mitől? Lehet attól, hogy tegnap kb semmit nem ettem? Zűrös napom volt, reggelire egy fél kalács, ebédre egy fél kenyér, ebédre egy kifli. És ennyi. Lehet valami köze hozzá?



14/L


2011. szept. 22. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában valamilyen, az emésztőrendszert, vagy azt IS érintő fertőzés áll a háttérben. Zöld a széklet pl. a szalmonella, vagy e. Coli fertőzés esetén is, de aa csak egyszeri alkalom volt, ne foglalkozz vele, bár valamilyen a bélflórát segítő probiotikus kezelés azért nem árt. (Normaflore, Protexin és társai.)
2011. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyszeri eset, még életemben nem volt ilyenem, ezért is csodálkoztam, hallottam, hogy olyan zöldségtől is lehet, amit nem tudunk megemészteni, hát igaz, hogy tegnap elég sok paprikát ettem, bár ki tudja. Ha még a követekző székleteim is ilyenek lesznek, akkor azthiszem elmondom anyunak, ő majd biztos tudja, mit kell tenni. Egyébként más tüneteim nincsenek.
2011. szept. 22. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egyszeri eset, ne is foglalkozz vele. Egyébként a széklet állaga is számít. Egy fertőzés mindenképpen a normálisnál hígabb "eredményt" produkál, és számos székelési inger követi, míg teljesen ki nem tisztul a bélfal. A végén már a bélbolyhokat védő zselészerű anyagot üríti az ember. Ekkor mindenképp javasolt bevenni valami hasfogót.


Nem csak fertőzés, hanem mérgezés, hashajtó is okozhat zöld székletet, és minden olyan, ami gátolja a felszívódást, azáltal, hogy megöli a bélbaktériumokat, vagy hogy gyorsítja a bélmozgást. Zöld székletet eredményez a Crohn betegség is, ( [link] ) de az nem egyszeri jelenség.


És igen, bizonyos táplálékok is okozhatnak zöld székletet, pl. amikor valaki nagy mennyiségű leveles zöldséget fogyaszt, vagy ha rengeteg cukrot.


A lényeg, hogy ha csak egyszeri, akkor nincs miért aggódnod.

2011. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Crohn betegség? Jesszus, most már kezdek félni, pedig ma már nem volt olyan a székletem :O Banra volt, és ahogy néztem, zöld már szinte egyáltalán nem volt benne. MOndjuk igaz, hogy tegnap előtt kicsit szúrt az epém tájékán, ha megnyomtam a hasam, de ez már elmúlt.
2011. szept. 23. 15:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
:) Nem kell begyulladni, kizárt, hogy Crohn betegséged van, csak egészen pontos akartam lenni.
2011. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Csak nagyapám valami béldaganatban halt meg, és hallottam, hogy örökölni lehet a kevésbé ellenálló nyálkahártyát (remélem jól fogalmaztam). Most kicsit megnyugodtam, azért is, mert ma már nem volt olyan, ráadásul egyéb tünetem nincs. Egyébként köszönöm a választ :)
2011. szept. 23. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

A genetikusan örökölhető vastagbélrák téged még nem érint. 50 év felett lesz érdemes szűrésre járnod, már ha addigra nem találnak ki valamilyen retrovírus terápiát, vagy más csodát. :)

Szívesen.

2011. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Ismerős, nekem attól szokott zöld lenni ha uborkát eszek...márpedig én imádom az uborkát ._. :D
2012. júl. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sok kék szőlős fantát ittam és a színezék miatt lett olyan. :D
2016. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!