Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megnőtt az egyik anyajegyem....

Megnőtt az egyik anyajegyem. Ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Van egy anyajegyem a számhoz közel, de eddig nagyon pici volt, alig észrevehető. De ma amikor felébredtem és belenéztem a tükörbe, rögtön megakadt rajta a szemem! Összehasonlítottam a rólam készült régebbi képekkel és egyértelmű hogy megnőtt. És nem is tetszik így. Na de az érdekel hogy ebből lehet baj? Olvastam, láttam már valahol hogy ha hirtelen megnő 1-2 anyajegyed az bajt is jelenthet...

16L


2011. szept. 23. 14:43
 1/6 anonim válasza:
Bizony jelenthet bajt. Ne pánikolj, de sürgősen mutasd meg egy dokinak. Akár a háziorvosnak is, majd ő biztosan tudja, hogy hova küldjön tovább.
2011. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
45%

Nekem anyum mondta, hogy ha egy anyajegy megnő és kezd kidomborodni,az nem jó és a bőrgyógyász majd "le kell égesse", de nem kell megijedni, mert azzal csak j=ót csinálnak, és ha nem égetteted le sem baj, csak vigyázz hogy ne sértsd meg az anyajegyed!

15/L

2011. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

pánikolnod semmiképp nem kell, amint tudod mutasd meg az orvosnak, bőrgyógyász kellene, de ha a háziorvosodhoz hamarabb eljutsz akkor neki (nálunk a bőrgyógyászhoz heteket kell min. várni, nem tudom nálatok,h működik)

20/L

2011. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj mielőbb el bőrgyógyászhoz.
2011. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oh, basszus! Ezt a kérdést pont azután írtam ki, hogy bőrgyógyászhoz mentem. Legközelebb 2 hónap múlva megyek! Ááááhh. Csak nem voltam biztos benne, hogy megmutassam-e neki, ezért inkább nem tettem, hogy ne nézzen hülyének.

Köszi a válaszokat! És szerintetek milyen bajok lehetnek belőle?

2011. szept. 23. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:

sajnos rosszindulatú elváltozás is lehet, ezért fontos figyelni őket,h változnak-e

persze nem biztos h nálad is ez áll fenn, nem riogatni akarlak, de szerintem jó, ha ismered a tüneteket, hogy mire kell figyelned, elvégre a saját testedről van szó

[link]


"Az anyajegy elváltozása mindig vészjelnek tekinthető, ezért fontos, hogy tudjuk, ezek közül melyek azok, amelyekkel feltétlenül szakorvoshoz kell fordulni:

- a barna anyajegy színe füstszínűvé változik

- hirtelen olyan helyen veszünk észre barnás elváltozást, ahol eddig még nem volt semmi

- az anyajegy viszketni, vérezni kezd

- az eddig jól körülhatárolható éles kontúrú anyajegy diffúzzá válik, szövevényessé alakul át

- nagyságában változik

- a meglévő anyajegynek fehér udvara alakul ki

- a köröm alatt jelenik meg az anyajegy

Nagyon fontos tehát, hogy számon tartsuk anyajegyeinket, és hogy bőrünk vizsgálata a mindennapi higiéniához hozzátartozzon. Ha igazán biztosak akarunk lenni anyajegyeink egészsége felől, akkor érdemes évente legalább egyszer bőrgyógyásszal megvizsgáltatni őket. "

2011. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!