Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem lesz így rosszabb (szemüveg)?

Nem lesz így rosszabb (szemüveg)?

Figyelt kérdés
Messzire kicsit romlott a látásom, 0,5-ös, mínuszos szemüveget kaptam. Azt szeretném kérdezni, hogy ha mindig hordom, akkor nem lesz bajom tőle? Mert ha mindig hordom akkor olvasni is, írni is, meg olyanokhoz is használnám amihez egyébként nem kéne.
2011. szept. 23. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem multifokális lencsét kértél, azzal ez a probléma tökéletesen áthidalható.
2011. szept. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mert ez az első szemüvegem, és nem tudtam hogy lehet olyat kérni ...
2011. szept. 23. 20:19
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy 16/L
2011. szept. 23. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Amint megengedheted magadnak a cserét, melegen ajánlom.
2011. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát az nem most lesz..
2011. szept. 23. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:

A multifokális lencse nem mindenkinek válik be, ráadásul jó drága. Van olyan orvos aki nem is ajánlja.

Nekem kb 10 éves koromban írtak -0,5-ös szemüveget. Ezt legtöbbször csak akkor hordtam amikor a suliban nem láttam a táblát, egyébként a tokban volt. Akkor kezdtem el folyamatosan hordani a szemüveget amikor -1 és -1,25-ös volt a szemem ez volt kb 19 éves korom környékén. Most 23 vagyok és -1,75-ös kell, ezt már folyamatosan hordom. Úgy gondolom ennyi idő alatt ez nem sok romlás és közelre még mindig tökéletesen látok.


Ha úgy érzed, hogy nincs szükséged rá a mindennapokban csak akkor vedd fel ha szükségét érzed.

2011. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Diszkont optikában nagyon kedvező áron lehet csináltatni.

[link]

2011. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló! Az a gyanúm, hogy te a bifokálissal téveszted. Az tényleg nem válik be mindenkinek, mert csak közelre és távolra jó igazán, a köztes távolsághoz nincs meg az átmenet. A multifokális viszont megfelelő átmenetet biztosít a köztes távolságra is.
2011. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom mi a különbség a bi- és a multifokális között. A multifokális sem válik be mindenkinek. Az én környezetemben 2-en is vannak akik nem tudták megszokni.


Én nem akarom lebeszélni a kérdezőt a multifokális lencséről, csak azt gondolom, hogy -0,5ös lencsénél még felesleges.

2011. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!