Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miópiás (rövidlátó) vagyok....

Miópiás (rövidlátó) vagyok. -1,5-ös dioptriájú szemüvegem van.1 méterről sajnos csak a kb.3-4 cm-es betűket látom szemüveg nélkül. Azok, akiknek pl. -15. 0 dioptriájú szemüvege van, rosszabb a látása?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal vagyok(még csak 14).Egy éve kaptam szemüveget,mert egy év alatt teljesen tönkrement a szemem.Első szemüvegemre azt mondták,hogy ahhoz képest hogy első,nagyon erős.Nagyon megijedtem;nem tudom,hogy akiknek pl.-15.0 dioptrájú szemüvege van,annak gyengébb-e a szeme,mint az enyém...
2009. szept. 21. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, nekik gyengébb. Sokat netezel? Mert az okozhatja a látásromlást. Tudod, ha hosszabb ideig rövid távolságra fókuszálsz (asztal, számítógép monitor), akkor a szemed egyszerűen beáll erre a távolságra és nehezebben áll rá a távolibb dolgokra. Nekem így magyarázta a szemorvos, mikor kiderült a rövidlátásom. Nem elég rugalmas a szemünk. Próbáld tornáztatni (távolabbra nézni), óránként néhányszor nem árt. Nekem 16 éve volt -0,5 és ma -1,5. Járj rendszeresen vizsgálatra, és próbáld kímélni.
2009. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.:)Naponta úgy kb.csak 1 órát számítógépezek,de már próbáltam amúgy keresni ilyen szemtornára mozgásokat.De amúgy köszönöm a választ!:)
2009. szept. 22. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Az tuti nem lehet :D nekem -2,75 és úgy látom simán az ekkora betűket akár 2 méterről is.
2018. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!