Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy ismerem fel ha bennem...

Hogy ismerem fel ha bennem van egy kullancs?

Figyelt kérdés
Elég sok anyajegyem van, kisebb-nagyobbak és mindig megijedek hogy ez most kullancsa vagy már itt volt meg ilyenek... szóval honnan ismerem fel hogy az egy kullancs?
2009. ápr. 26. 17:03
 1/4 anonim válasza:
100%
A potroha ált.sötétebb de nem törvényszerű.Kis lábak vannak a tövében. Nem fáj ha véletlen leszakad pl. öltözés következtében és nem vérzik. Ha sokáig ott van egy kullancs akkor sokkal nagyobb az anyajegynél és egyértelműen látszik. Hidd el fel fogod ismerni, nekem is volt már kétszer.
2009. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bennem is volt egyszer, nekem is nagyon sok anyajegyem van, kisebbek, nagyobbak, sötétebbek, világosabbak.Valószínű egy kiránduláson szedtem össze, és csak pár napra rá vettem eszre.Kicsit vöröses volt körülötte a bőröm(de a színe meg a mérete nem különbözött egy anyajegyétől, meg nem láttam kis lábakat, nem is tudtam rendesen közel hajolni hozzá, mert a hasam oldalán volt) Amúgy tényleg ne izgulj, észre fogod venni!Én azt vettem észre magamon, hogy "megtanultam" hol vannak anyajegyeim, hol nincsenek.Azt is észrevettem, mikor nőtt egy új:)Akkor is arra lettem figyelmes, hogy jéé, mintha ez eddig nem lett volna itt, és akkor láttam, hogy fura, vöröses körülötte a bőr, megmutattam anyukámnak, ő látta közelebbről, hogy tuti kullancs, irány a doki, minden rendben volt!
2009. ápr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bennem - dacára a kullancsriasztó szereknek- 11 alkalommal volt mindeddig, és mindig felismertem. nagyon kicsi, apró, lejövőfélben lévő hegnek néznéd, de ha le szeretnéd vakarni, nem jön le. a lábacskái csak akkor látszódnak, ha már kiszedted és nagyon közelről nézed. 12-20 óra múlva a csípése begyullad, viszketni kezd és bevörösödik, úgyhogy akkor is meglátod, ha eddig nem tűnt föl vagy nem ismerted fel.

kisebbek az anyajegyeknél, és a nyoma sem hasonlít anyajegyre, piros csípésnyom marad utána. de magam is ijedtem már meg anyajegytől :D

2009. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bennem már sokszor volt kullancs. Vörös elszíneződés nem jelentkezett körülötte. Leginkább a következőkből vettem észre:

a/ enyhe bőrirritáció - viszketésnek se nagyon nevezhető, de éreztem, hogy lehet ott valami idegen dolog;

b/ ha hozzáférhető bőrfelületen van, látszik egy gombostűfejnyi fekete folt, ami dörzsölésre sem mozdul el, ez biztosan kullancs;

c/ én már tudom, hogy honnan/mikor jön a kullancs, ilyenkor különösen átvizsgálom magam: szóval szinte mindig akkor van, ha rossz, fűvel, bokrokkal, dzsuvával erősen benőtt ösvényen megyek át, ezekből szinte biztos, hogy átragad, és különösen sok van párás, meleg időben;

d/ a kullancs szereti a rejtett, lágy bőrfelületeket, szívesen bújik meg a hajlatokban, bár bárhol máshol is lehet;

e/ végül olyan is előfordul, hogy nem veszem észre, ilyenkor sajnos pár nap szívogat, aztán ha a telezabálta magát, a többszörösére duzzadtan magától leválik.

2009. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!