Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak akkor dagad be az ujjam,...

Csak akkor dagad be az ujjam, ha eltört?

Figyelt kérdés
Tegnap a labda elkatta a kezem,és hátratörte az ujjam,ami márra bedagadt.Nem nagyon,de észrevehetően és fáj is,de mozgatni tudom,csak fáj,és nehezen tudom kiegyenesíteni.El van törve,vagy normális,hogy bedagadt?
2011. szept. 26. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lila színe van?Irány az ügyelet,vagy a kórház,valószínűleg ínszalagszalakdás/repedés/törés,a lényeg hogy rögtön sínbe kell tenni,mielőtt még úgy marad az újjad,vagy örökre ilyen ferde lesz,és pupos az oldala.
2011. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor is bedagadhat ha csak zúzódott vagy megrepedt a csont, csak röntgennel lehet ezt megmondani.
2011. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem lila,ki tudom egyenesíteni,csak fáj,ha egyenesbe van,és dagadt egy picit.
2011. szept. 26. 19:53
 4/11 A kérdező kommentje:
És attól,hogy meg van dagadva,biztos hogy repedt vagy zúzódott?
2011. szept. 26. 19:54
 5/11 anonim ***** válasza:
A zúzódás tuti, különben nem dagadt volna be:D A többi nem, de érdemes attól még megröntgneztetni a biztonság kevéért, az orvos ad majd rá valamilyen krémet amitől gyorsabban gyógyul és ad felmentést tesire is, hogy azért ezzel a kézzel ne labdázz egy darabig...
2011. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szóltam a tesi tanárnak,ő azt mondta,hogy ne fekvőzzek meg ilyenek.Akkor már csak anyámnak kell szólni,hogy mi van.

Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 26. 20:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Anyámnak hogy tudnám elmondani?Mert hiába mondom neki,hogy meg van dagadva,azt mondja,hogy csak beképzelem,de többeknek is feltűnt,hogy dagadt.Ha meg azt mondom,hogy fáj,akkor azt mondja,hogy miért pont most fáj,miért nem fájt már reggel,vagy délbe.
2011. szept. 26. 20:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Anyukád érdekes... Gondolom reggel és délben is fájt, csak nem akartál hiányozni a suliból...

Ha nagyon erőszakosan ragaszkodik ehhez max menj le a háziorvosodhoz holnap, ő is tud adni rá krémet, bár lehet ő is el fog küldeni az ambulanciára.

Csak azért mondom, mert mégse fog annyira fájni.

2011. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fáj egy kicsit,de az jobban zavar,hogy dagad befele.
2011. szept. 26. 20:20
 10/11 A kérdező kommentje:
Házidoki messze van.Max sulidokitól megkérdezem holnap,hogy mi legyen.
2011. szept. 26. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!