Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne legyek...

Mit tegyek hogy ne legyek álmos a Rivotriltól?

Figyelt kérdés
Keveset szedek és az viszonylag(!) oldja a szorongásomat,de olyan álmos leszek tőle hogy szinte elalszok és semmire sem tudok koncentrálni.De a szorongás miatt pedig muszály növelni az adagot de akkor pedig bealszok :S
2009. ápr. 26. 20:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
15:32 - Ezek szerint nem olvastad el figyelmesen az én válaszomat. Anyukámnak volt hasonló problémája, nem is kicsi baj volt. Még kórházban is feküdt. De ő is leállt ezekről, magától, mert egyrészt nem tudta rendesen végezni a munkáját (tanár, és ebben a szakmában nincs lazsálás), másrészt ezektől a gyógyszerektől úgy elhízott kórosan, hogy a testsúlya miatt életveszélyes állapotba került, és 20-as cukorral került be cukorgondozóba, belgyógyászatra, ami a pszichiáternek nem tűnt fel, csak egy vérvétel és vizeletvizsgálat eredményeként derült ki véletlenül. Sok sírásba és egy év inzulin hasba szúrkálásba és fájdalmakba került neki lefogynia, és azt mondta, többé ilyen gyógyszereket nem szed.
2009. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

0,5-ösöet szoktam szedni,mennyisége attól függ mikor milyen állapotban vagyok.Egyébként nálam nem alakult ki függőség pl 2 napig nem vettem belőle egy szemet sem és tök jól éreztem magam meg minden(persze hozzáteszem otthon voltam főleg)SAjnos muszály Rivot szednem de eddig nekem teljesen bevált csak kicsit álmos vagyok tőle,de amúgy ha csökkentem az adagot akkor téll jobb.

AZ ilyen gyógynövényes sza*ok(már elnézést) nem érnek semmit,már én is próbáltam sokfélét.

2009. ápr. 27. 17:53
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

15:32 nek


Félreérted a válaszokat, itt nem gyógyszerellenességről van szó, hanem arról, hogy , a rivotril rendkívül agresszív gyógyszer, van sokkal veszélytelenebb, és hatásos, például az említett frontin, amihez nem szokik a szervezet, és nem kell növelni mindíg az adagot, nem lesz tőle függő, és nincs olyan rossz mellékhatása sem, hogy agresszív, irritábilis legyen tőle a használója.


És pontosan tudom milyen ez, testvérem 7 évig szedte a Rivotrilt, egy szemmel kezdte, és amikor már a 6 szem se volt elég, gyógyszert váltott. És megérte!!!

2009. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha nem próbálsz életmódot váltani tudatosan, akkor nem is fogsz tudni megszabadulni a gyógyszerektől. Anyukám meg tudta tenni, az élete múlt rajta, amióta nem szed gyógyszereket, jobban van, és nem érzi szükségét, és az orvosai is dicsérik, hogy ezt hogy csinálta, ritka az ilyen páciens, és csodálják az akaraterejét az orvosok is. Ne juss el odáig, mint ő a gyógyszerekkel, még időben keress más módszert, mert baj lehet belőle, és ahogy anyu orvosainak megjegyzései is bizonyítják, nagyon kevés embernek sikerül, ha már nem a kezdeti állapotból kell visszatántorogni.
2009. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

A 15:32-es válaszoló vagyok.

Nem akarok vitatkozni senkivel.

Szerintem viszont a kérdést értették félre többen, mert itt kifejezetten arra volt kíváncsi a kérdező, hogy mit tegyen, hogy ne aludjon be a Rivotriltól.

Persze, hogy igazatok van, és agresszív gyógyszer a Rivotril. Én azonban jelenleg "hálás" vagyok, hogy felírta a doki, mert nagyon beteg voltam, és azóta élhetőek a hétköznapjaim, amióta este beveszek egy fél szemet. A nappali adagomat nem szedem, mert én is félek, hogy rászokok. Vannak esetek, amikor bizonyos gyógyszereket muszáj szedni, nem nyakra-főre, hanem az orvos előírásai szerint. És ez bármilyen más betegségre igaz.

Engem pl. a hormontartalmú készítmények tettek taccsra, szerintem mind a testre, mind az agyra sokkal károsabb hatásai voltak, mint a Rivotrilnak.

De ez az én véleményem, attól, hogy lepontozgatjuk egymást, attól még nekem - sajnos - szednem kell az orvosságomat, hogy ne másszak a falra éjszaka.

2009. ápr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%

18:45 - pont ezaz, hogy nem kell ilyeneket szedni, ha megpróbálsz tudatosan változtatni, ez nem vérzékenységre van, nem torokfájásra írják fel, nem lázcsillapító, amiket tényleg muszáj lehet szedni, ez idegi gyógyszer, és az idegi állapotodért te magad is felelős vagy, ne legyél álmos, egy dolgot tehetsz, ne szedd, szokj le róla...

Anyukámnak is szednie kellett az orvos utasítása szerint, de ő mégis abbahagyta, az orvos utasítása ellenére, és meggyógyult, most már nem kell szednie, mert változtatott. Nektek is csak ennyi kéne, akaraterő. Nem kell mindent elhinni a legjobb orvosnak se, sokszor azért ír fel gyógyszert, mert nem tud a beteg fejével beszélni, és úgy van vele, hogy "te akartad, akkor szedd", a beteg meg lusta elmenni kikérni más orvos véleményét. Mivel anyukámnak az élete múlt ezeken, ő nem hagyta annyiban, és addig ment, míg meg nem oldódott a probléma, és már nem szed gyógyszereket. És ha ezt nem járta volna ki, még mindig a gyógyszereket szedné (vagy még rosszabb esetben lehet, hogy már nem élne), és azt hinné, hogy tényleg kell, mert az orvos azt mondja. Próbáljatok megszabadulni ettől a kényszerképzettől, mert az idegi problémákra nem a gyógyszer az elsődleges megoldás.

2009. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Jahj azért nem kéne túlzásokba esni!A rivotrilt mértékkel kell szedni!nekem igenis hatásos bevált és nem kell növelnem az adagomat,pont tökéletes gyógyszer.A betegségemet pedig senki sem tudta megoldani másképpen és én sem akarom hogy egy pszichológus turkáljon bennem.

Nekem szükségem van erre a gyógyszerre!ÉS vannak akik egész éeltükben szedik és jól vannak normálisak!Nyilván ha valaki összevissza beveszi kedve szerint akkor téll mehet a kórházba,de ha betartjuk az orvos utasításait nem lehet gond.Egyébként már voltam pszichológusnál kb 1 napig hatott a kezelése.

2009. ápr. 27. 19:49
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

de igen meg tudnak gyógyítani! és tudod ki? Te saját magadat.

a gyógyszerek testi tüneteket, (láz, fájdalom, torokgyulladás stbstb) meg tudják gyógyítani.

de a mentális problémákat nem. csak a mentális betegség TÜNETEIT tudják elmulasztani addig ameddig hatnak. nem gyógyít meg.

tudom, nekem a mamám volt nagyon mély depresszióban, és tömték nyugtatókkal, kedélyjavítókkal, és nem gyógyult ki belőle tőlük. beutalták a pszichiátriára, nagyon rossz volt.

abbahagyta a szedésüket, mert megértette, hogy nem ezektől fog helyrejönni!

és ma egy életvidám, boldog ember lett belőle, a saját erejéből.

segíteni akarunk, csak ehhez kicsit nyitottabbnak kell lenned, és megérteni, hogy hogy működik ez az ördögi kör.

2009. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Te nem érted ez nem úgy megy ahogy godolod.A depressziót és még sok más lelki betegséget lehet pszichológussal megoldani,ezzel 1ett értek.De vannak oylan esetek amikor ez így nem megy.Én is próbáltam magamban lerendezni 1 kemény évig,jobban is lettem,( hangulatilag) de a fő betegségem ugyanúgy megmaradt.De a rivó végre megmentett és teljes életet élhetek!:)
2009. ápr. 27. 20:15
 20/22 anonim ***** válasza:
35%
Kedves kérdező, te pedig nem értesz minket, akik tapasztalati példát tudtunk neked írni. Nem, nincs szükséged erre a gyógyszerre. Te csak hiszed, hogy szükséged van rá, de ettől nem fogsz meggyógyulni. De ha te erre akarod szórni a pénzedet, és szedni akarod egy életen keresztül, akkor senki nem fog tudni meggyőzni akkor se, ha tényleg igazat írunk, és akkor se fogod elhinni, hogy nem ez oldja meg a problémád, ha én ezerszer leírom ide neked, hogy anyukámat ezek a gyógyszerek odáig juttatták (ő se vitte túlzásba), hogy életveszélyesen elhízott tőlük, és kigyógyult, mert volt akkora akaratereje, hogy megtegye, de te vele ellentétben nem fogsz tudni megszabadulni a gyógyszerektől, hacsak nem ébreszt rá téged is valami hasonló szörnyűség, mint anyukámat.
2009. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!