Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elolvassátok fiúk, lányok? Jó...

Elolvassátok fiúk, lányok? Jó tudni szerintem.

Figyelt kérdés

6 különböző nemi úton terjedő betegség leírását szedtem össze netről, lerövidítettem őket :), a lényeg benne van... Én sem voltam eddig túl jól informált, gondoltam ti is olvassátok el, mert hasznos lehet.

Egyenlőre itt van kettő, mindjárt jön a többi is.


2011. szept. 28. 18:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
hol?
2011. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hol?
2011. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Itt semmi sincs.
2011. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
hol?
2011. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
de hova tetted b@szod?
2011. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Chlamydia


A Chlamydia trachomatis egy speciálisan viselkedő bacterium.

A kórokozó a nemi szervek hengerhám sejtjeihez kapcsolódik, nőknél főként a méhnyak, a méh, a petevezeték és a húgycső, férfiaknál pedig elsősorban a húgycső sejtjeit támadja.

A Chlamydia trachomatis a leggyakrabban előforduló szexuális úton terjedő fertőzés. A szexuálisan aktív nők 15-25 százalékánál kimutatható a kórokozó, de gyakori partnercsere esetén ez az arány megközelítheti a 40 százalékot is. Különösen veszélyben vannak a szexuális életet épp csak elkezdő fiatalok, egészen 25 éves életkorig. A tabletta formában szedhető fogamzásgátlók, valamint a méhen belüli fogamzásgátló eszközök használata nagy szerepet játszhat a betegség terjedésében, mivel ezekben az esetekben nem jellemző, hogy új partnerkapcsolat esetén a párok óvszert használnak.

A hosszú rejtőzködési idő miatt gyakran nincsenek tünetek.

Tünetek: rendellenes folyás, zavaros, szürkés-fehéres, gennyes méhnyakból eredő váladék (mucopurulens cervixváladék), a méhnyak nyálkahártya ödémája, duzzanata, sérülékeny állapota lesz jellemző. Firfiaknál fájdalmas vizelés, váladék a nemi szervből.

Szövődmények: A kialakuló kismedencei gyulladás következtében károsodhat a petevezeték, ezzel csökken a teherbeesés esélye, gyakran meddőséget is okozhat. Emelkedik a méhen kívüli terhességek aránya, valamint a méhnyálkahártya károsodása miatt nő a vetélés és a koraszülés előfordulási aránya is.


Genitális herpesz


A herpesz genitális a nemi szervek, a végbélnyílás körüli bőr és a környező területek nemi úton terjedő betegsége, amelyet a herpesz szimplex vírus okoz.

Viszketés, égő fájdalom és érzékenység képezik az első tüneteket. Ezután egy kis vörös folt jelenik meg, amit apró fájdalmas hólyagocskák követnek. A hólyagok kifakadnak és összeolvadnak, így kerek fekélyeket hoznak létre. Az általában fájdalmas fekélyek néhány nap alatt pörkösödnek. Fájdalom léphet fel vizeléskor és járáskor. Az első elváltozás fájdalmasabb, hosszabb ideig zajlik és kiterjedtebb, mint a kiújuló folyamat, és lázzal, valamint rossz közérzettel járhat.

Férfiaknál a hólyagok és fekélyek a hímvessző bármely részén, így - ha nincs az illető körülmetélve - a fitymán is kialakulhatnak. Nőknél a hólyagok a külső nemi szerveken, a hüvelyben és környezetében és a méhnyakon is kialakulhatnak. Az anális nemi életet élők végbélnyílása körül és végbelében is kialakulhatnak az elváltozások.

A herpesz genitális semmiféle kezeléssel nem gyógyítható, viszont a betegség fellángolásának időtartama csökkenthető. A kezelés korán elkezdve a leghatékonyabb.

2011. szept. 28. 18:05
 7/18 A kérdező kommentje:
OMG, de gyorsak vagytok :)
2011. szept. 28. 18:05
 8/18 krvua ***** válasza:
0%
pattany le és szarj az arcomba!
2011. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A forrás: Chlamydia: [link]

Genitális herpesz: [link]

2011. szept. 28. 18:07
 10/18 anonim ***** válasza:
Akit kicsit is érdekelt ez,az már régen utána nézett
2011. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!