Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni hogy ne égjen...

Mit tudok tenni hogy ne égjen a gyomrom?

Figyelt kérdés
Néha olyan erősen ég hogy azt hiszem kiköpöm.mit tudnég csinálni h ne legyen ilyen rossz?
2011. szept. 29. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak rá gyógyszerek, de nézz utána a lúgosító ételeknek! Nekem is voltak ilyen gondjaim, és mivel meg akarom előzni a gyomorfekélyt, így annyit csinálok, hogy minden nap legalább két, de inkább három étkezést valamilyen lúgosító étellel eszem. Például zellerkrémes kenyér reggelire, zöldségleves rakott karfiollal ebédre, ilyesmi. Így mostanában szinte egyáltalán nem ég a gyomrom :)
2011. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon sok a savam.


Kerüld az édességeket, főleg a csokikat. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem szabad, csak a lehető legkevesebbet. Ugyanez a helyzet a savas gyümölcsökkel (narancs, alma, szőlő), és az ezekből készült gyümölcslevekkel. A legrosszabb mégis a kóla, fanta, meg ehhez hasonló üdítők. Lehetőleg szénsavmentes vizet igyál.

Ha gyümölcsöt kívánok, én banánt szoktam enni, attól nem lesz bajom. Paradicsomot is nyugodtan ehetsz.


Ha nagyon durván ég a gyomrod, egyél puffasztott rizst vagy búzát, mert az száraz, és kicsit felszívja.


Amúgy recept nélkül is kapható néhány savlekötő, ami annyira nem is mondható gyógyszernek, én a Rennie-t szedem, mert rögtön hat. Jó még az Apo-Famotidin, bár annak kell 1-2 óra, mire hatni kezd.

A Rennie egy egyszerű mentolos szopogatótabletta, de el is lehet rágni. Mintha egy mentolos szőlőcukrot ennél.


Ja, és nem tudom, mennyire vagy bulizós, de a bort kerüld! Az is szét tudja még csapni a gyomrodat nagyon...

2011. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl. elmész orvoshoz.
2011. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És az orvos savlekötőt ad neki...
2011. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez most komoly egyébként? Azért ez nem annyi, hogy sok a savam, beveszek valami recept nélküli sz*rt, bár azt sem tudom, mi bajom van... Magatokon végeztek emberkísérletet? Attól, hogy recept nélkül lehet kapni, még nem biztos, hogy nem árt.


Mi van, ha nem "egyszerű" gyomorégés, hanem fekély vagy reflux? Megvárjátok, míg belehaltok a fekélybe? (Egy rokonomnak sikerült, pedig ő volt orvosnál, csak sajnos már késő volt, beutalták kórházba, aztán nem jött ki.)


Komolyan mondom, ezt nem hiszem el!!!


Mellesleg a refluxos barátnőm pl. nem bírja megenni a paradicsomot, viszont semmi baja a kólától, és a "lúgosító" (átverés) ételek nagy részétől is rosszul van. A lúgosítás amúgy is baromság, semmi köze a gyomorsavhoz, és a lúgosító növények vígan csinálhatnak savat.

2011. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó, lehet hogy baromság a lúgosítósdi, azért írtam, mert nálam bevált. Viszont bőven megér egy próbát, hiszen nem árt vele az ember magának, csak a megfelelő ételeket kell kiválasztani, nem mindenféle bogyókat kapkodni.
2011. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy fórumon nagyon ajánlották, hogy 2-3 szor naponta, éhgyomorra - fél órával az étkezés előtt két nyers krumpli levét meginni. Már a negyedik napra mutatkoznak az eredmények.
2011. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!