Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szemhéjrángás a Mg-hiány...

A szemhéjrángás a Mg-hiány tünete?

Figyelt kérdés
2 hónapja szedem a Mg-ot, most 3 napja nem szedem (elfogyott), és máris rángatózni kezdett a szemhéjam! Pedig eleget aludtam, nem vagyok feszült, stb... Ez mennyire normális?! :S
2011. szept. 30. 13:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nekem is szokott ilyen lenni(havonta egyszer)én sem tudom mitől van. :(
2011. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Relax, lazits, pihentesd a szemed! Keszithetsz kulonbozo borogatasokat is, amik nyugtatohatassal vannak a szemre pl. es belsoleg is fogyasz nyugtatoteat.
2011. okt. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod hogy mg hiány lehet, de B-vitamin hiány is, ezért azt javaslom, hogy folyamatosan szedjél egy jó multivitamint.
2011. okt. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 5. 09:41
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet a tünete, gondolom eszel is rendesen akkor nem lehet hiányod magnézizumból. Belső stressz okozhatja nálad ezt a szemhéjrángást esetleg szemszárazság. De attól még szedhetsz multivitamint hogy nyugodt legyél.


Öööööö: Magnézium csökkent bevitele mellett fokozott fáradékonyság, idegrendszeri problémák és anyagcsere-zavarok léphetnek fel, esetleg a vérkeringés is romolhat. Személyiségváltozás, izomgörcsök, anorexia, hányinger egyaránt szerepelhet a tünetek között.

2011. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előzőnek: hiába eszik "rendesen", nem tud annyi vitamint és ásványi anyagot csupán a táplálkozással bevinni, amennyire alapjaiban szüksége van. Ez pedig azért van, mert a mai élelmiszerek sok-sok károsító folyamaton mennek keresztül mire az asztalra kerülnek. Azon kívül pedig már eleve a terményekkel is hatalmas baj van, az éppen betakarított káposzta sem tartalmaz már elegendő vitamint.

Ezért volna szükséges, hogy ma már minden ember gyerekkorától kezdve szedjen egy megbízható minőségű, és mennyiségileg is eleget tartalmazó táplálékkiegészítőt.

2011. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Eszek rendesen, mellette szedek multivitamint, de abban csak kevés vitamin van viszonylag. Meg pluszba szedem a 250mg Mg+B6 tablettát.
2011. okt. 5. 13:44
 8/13 anonim ***** válasza:
Én és a családom a dr Lenkei féle multira esküszünk, már 8 éve szedjük rendszeresen, kisebb-nagyobb változtatásokkal. Azóta sem voltunk még csak megfázva se.
2011. okt. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére én sem vagyok beteges, kb általános iskolás koromban volt utoljára, hogy elkaptam valamit. De már sok helyen hallottam erről a Dr Lenkei féléről, utánanézek! :-)
2011. okt. 5. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen igazad van de magnézium hiány nem alakul ki ilyen életkörülmények/életfeltételek között. Szerintem
2011. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!