Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szoláriumtól lehet másodfokú...

Szoláriumtól lehet másodfokú égést szenvedni?

Figyelt kérdés
Egy ideje járok szoláriumba.Hetente kétszer.6 perccel kezdtem,majd 9 ,aztán 12-re jártam sokáig. Ma bementem 15 percre.Miután kijöttem észrevettem,hogy a mellemen,később a hasam felső részén és a mellkasomon is apró hólyagok jelentek meg.Lehetséges ,hogy másodfokú égést szenvedtem?:S
2011. szept. 30. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
15 perces szolizás után az a csoda, hogy csak pár helyen égtél meg ..
2011. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet,ha túlzásba vitted,márpedig a mellékelt ábra(a bőröd kinézete,ahogy leírtad),az azt mutatja,hogy túlzásba vitted.Ja,mégvalami,a szoli az nem egy olyan dolog,mint az edzés,hogy fokozatosan az egekbe is lehet emelni a mennyiségét.Szerintem 10 percnél többet még gyakorlott szolizóknak sem szabad,a tizenöt perc pedig már túlzás...Vigyázz,bőrrákos lehetsz tőle...
2011. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A biztonság kedvéért elmentem vele orvoshoz,szerencsére nem lett komoly bajom. Igen,a saját bőrömön tapasztaltam,hogy nem szabad emelni az időtartamot.Tanultam a mai esetből.
2011. szept. 30. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!