Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol&veseprobléma?

Hailey13 kérdése:

Alkohol&veseprobléma?

Figyelt kérdés

amikor születtem, elég erős vesemedence gyulladásom volt, évente mennem kell ellenőrzésre most is.(plusz eltérő veseméret) a kérdésem az lenne, hogy az alkohol mennyire befolyásolja a működésüket? most nem arra gondolok, hogy ha egy éven át minden hétvégén mocskosul beb*szok mi lesz a vesémmel, mert tudom hogy több más szervet is károsít, és egyébként se szoktam rendszeresen inni. azzal is tisztában vagyok, hogy a máj, vese és légzőrendszer által ürül ki az alkohol. tehát? nem kéne innom alkoholt egyáltalán?

hozzáteszem, legalább 12-13 éve nem volt problémám a vesémmel.


2011. okt. 1. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm vesebeteg, és tiltják mindentől ami vizet von el a szervezetből, vízhajtó hatású, ergo az alkoholtól is, meg a kávé, tea, energia italok, kóla, stb.

Persze néha ő is iszik, de kb egy évben 2szer, egy pohárral, de már eljutott arra a szintre, hogy előbb lesz rosszul tőle mint, hogy élvezné a piát, így könnyen abba lehet hagyni.

2011. okt. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen marhaságot honnan veszel? Az alkohol jó mindenre, és minden ellen is. Univerzális. Gondolod, a te veséd különleges?

Ha nem hiszel nekem, menj be egy kocsmába, és kérdezz meg bárkit. Gondolod, ennyi ember feleslegesen jár oda? Mind gyógyulni akarnak.

2011. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

jaaaaj:D azért légyszives ne oktass ki:) az alkoholtól dehidratált leszek. remélem eddig világos. és nekem sokat kell innom, mert nem valami jó az egyik vesém (ettől független tudom, hogy egy vesével is lehet élni..)

nem hiszem hogy különleges a vesém, de nem kéne akkor belepofázni olyan dologba amiről nem tudsz semmit:) elég lett volna annyi hogy szerinted nem lesz tőle bajom



az elsőnek köszi egyébként:D

2011. okt. 7. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Miről dumálsz te itt? A kocsmában kidumáltunk az egész témát, és végigvettük, kinek milyen betegsége volt. A ráktól a tüdőödémán át, vesedaganat, lábgomba, minden szerepelt ott a listán. Akár az sztk ban. De itt legalább teszünk is ellene. Iszunk, mint a gödény. De meg is látszik...
2011. okt. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
xddddddd:D
2011. okt. 8. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!