Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én még nem voltam bárányhimlős...

Én még nem voltam bárányhimlős.! 13 éves vagyok. Hogy néz ki a bárányhimlő? Először hogy jön ki? Légyszi irjatok vmit róla!

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kb olyan mint egy pattanás...

azóta ott vagy egy kisebb mélyedés a fejemen, mióta levakartam...

2011. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 bánomisén ***** válasza:

Piros pöttyök a testeden, amik viszketnek. Bárhol megjelenhetnek, erre nincs forgatókönyv. Lázzal is jár ez a betegség és fertőző is.

Pöttyös lettél?

2011. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálam először a láz és az összes azzal járó kellemetlenség jött ki, utána a kiütések.
2011. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hőemelkedés, esetleg láz kíséri. Valakinek nincs még hőemelkedése sem. Fokozatosan kis hólyagok lepik el az egész testet néha még a száj nyálkahártyáján is észre lehet venni. Iszonyúan viszket, vakarni nem szabad, mert maradandó hegesedés alakul ki. Gyógyszer nincs rá, magától elmúlik.
2011. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: Azért van rá hintőpor, ami csökkenti a viszketést és hamarabb leszárítja a kiütéseket. Tény, hogy csak tüneti kezelés.

Amúgy védőoltás is van már rá, ami meggondolandó minél idősebb vagy, mert annál megterhelőbb a szervezet számára.

2011. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:48


Sajnos a hintőpor nem sokat ér, tapasztalatból írom. A védőoltás meg akkor véd, mielőtt még megkapnád a betegséget. A Kérdező a betegség kezdetéről kérdezett, nem a megelőzésről, olvasd el újra...

2011. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Őő vannak rajtam pöttyök, de csak 5-6 darab...még...
2011. okt. 2. 19:58
 8/15 bánomisén ***** válasza:
Akkor vidd el a pöttyeidet holnap az orvoshoz, ő meg tudja állapítani, hogy ez bárányhimlő, vagy csalánkiütés, vagy mi. Ha esetleg fertőző, ne hurcold be a suliba.
2011. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

oké.

És hol jön ki először??

2011. okt. 3. 17:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Akárhol... Elmentél már orvoshoz?
2011. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!