Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utalhat szervi rendellenességr...

Utalhat szervi rendellenességre, ha az ember alkohol-tűrése megváltozik (romlik)?

Figyelt kérdés

Huszonnégy éves, teljesen átlagos testi adottságú férfi vagyok. 184 centiméter magas, 85-90 kiló. Nem iszok gyakrabban, mint más korombeli, sőt!... Úgy általában soha sem kellett olyan nagy mennyiség ahhoz, hogy legyen egy kis "töltetem", de mostanság azon kapom magam, hogy 5-6 órás időtartam alatt elfogyasztott két (2!) korsó, egyszerű, paraszti világos sörön felül már gondot okoz az elalvás (mert nem a jobbik értelemben forog a világ körülöttem, miközben a gyomrom rakoncátlankodik), ezt követő reggeleken pedig indokolatlan mértékben szédelgek miközben furcsa módon említésre sem méltó a fejem fájásának foka.

Nagy vonalakban magával a tendenciával ki tudnék békülni (mert csak-csak öregszik az ember), de ez az alacsony küszöbszint kezdi már kikezdeni részemről a baráti sörözések hangulatát, és élvezhetőségét (is), ami eléggé fájóan érint.

Említettem, hogy ez korábban (5-6 éve még) nem volt ennyire jellemző. Felmerült bennem, hogy ez a változás valamiféle rendellenesség jele lehet, így attól, akinek van némi rálátása a dolgokra, a tanácsokat szívesen venném.


2011. okt. 2. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Máj bontja az alkoholt ,lehet ott lesz a gond.
2011. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gluténérzékenység is lehet akár. A májra is lehet gyanakodni, de akár a vesére is. Ki kellene próbálni, hogy tiszta vízre hogy reagál a szervezeted, ill. általában sokat kéne inni. Vércukrot sem lenne hülyeség ellenőriztetni.
2011. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet bármi. Nem is biztos, hogy az alkohol teszi. A kivizsgálása meg eléggé ciki. Mert csak nem mondhatod az sztk-s dokinak, kérem a kivizsgálásomat, hogy több alkoholt ihassak. Az valóban fennáll, hogy az idült alkoholistáknak elegendeő egy kis kannásbor maradék is, és totálra berug tőle. Úgyhogy minél inkább alkoholista valaki, annál kevesebbet kell alkoholra költenie. De te ettől messze vagy még. Sztem egy sima vérvétel is elegendő lenne, mert az a májfunkciókat remekül kimutatja. Meg a cukorbetegséget is. Arra meg rá bírod venni valamivel a dokit, hogy küldjön el laborba.
2011. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Ha 5 év alatt ennyit változott a helyzet, gondold el 20 év múlva mi lesz ha iszol. De nem nagyon értem miért kell ilyen alkoholista társaság neked.
2013. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!