Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a véradás előnyei és...

Mik a véradás előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Most leszek 18éves, így mostantól adhatok vért. Szeretnék is, ráadásul 0-s vércsoportom van, amire úgy tudom, hogy szükség van mindig. A tanárunk pl azt mondta h aki vért ad, az hosszabb életet él. Mint ahogy azért élnek a nők tovább, mert ugye havonta veszítenek vért.

Apu viszont nem akarja engedni a véradást, nehogy ott elkapjak valamit. Ami szerintem manapság már nem nagyon fordul elő. Nektek mi a véleményetek? Adtok vért? Ha nem, miért nem?


2011. okt. 4. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy kapsz el valamit... Minden steril, egyszerhasználatos, esélyed nincs bármit is elkapni... Tovább nem fogsz tőle élni, de megmentheted vele akár 3 ember életét is, mindenképp menj, én is járok, mint ahogy szerintem mindenkinek kéne... Nem mintha a tekintélyét akarnám aláásni, de apud volt már egyáltalán vért adni?
2011. okt. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom. nálunk apám sokszor adott vért, és nem lett semmi baja. Utána sört kaptak, vagy nem tudom... :) Inkább az kap el valamit, akinek adják a vért. Ha cserélődik a véred az jó, hisz vannak olyan anyagok is a vérben, amik nem ürülhetnek ki másképp, és nincs rájuk szükség a vérben
2011. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem, apu nem volt. Szerintem pont ezért van ellene. Én mindenképp szeretnék :) Amúgy évente tényleg csak 1x lehet?
2011. okt. 4. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A vörösvértestjeid élettartama 120 nap, tehát elméletileg ennyi időnként a teljes vörösvértest mennyiséged kicserélődik tehát ennyi időnként simán lehetne. Ettől függetlenül fél évente lehet menni a legtöbb helyen, de hallottam olyat, ahol engedték a 120 napot, de az nem tudom mennyire igaz.
2011. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nőnek évente háromszor, férfinak évente négyszer. Nem is kell tudnia róla apádnak. Ez egy jócselekedet.
2011. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És egy alkalommal mennyi vért vesznek le? Azt tudom, hogy adnak enni, meg inni, de elő szoktak forulni rosszullétek?
2011. okt. 4. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy ebédelj előtte, és mire mész vért adni addigra fogyjon el jó másfél liter folyadék, akkor nem lesz gond. Amúgy kapsz egy nápolyit és egy ásványvizet, azokat is betolhatod előtte, hogy tutira menj :). A rosszul létek olyan embereknél szoktak lenni, akik nem ettek/ittak aznap. Amúgy pár perc az egész és egy egységet (4.5 decilitert vesznek le).
2011. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Hátránya szerintem nincs. Max annyi, hogy utána kicsit rosszul lehetsz a vérveszteségtől. De ha rendesen iszol előtte, akkor még ez se. Elkapni nem fogsz semmit.

De megmenthetsz vele jó pár embert. Szerintem nagyon jó dolog, menjél csak vért adni!:) Én is adnék, ha tudnék, de sajnos a súlyom miatt nem lehet:D

2011. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Imádok vért adni (igaz eddig csak 2x vették le). Már az a tudat is nagyon jó, hogy ezzel más emberek életét mented meg, és neked ezért csak 1 szúrást kell kibírnod :) És miután levették a vért, szinte érzem ahogy elkezd újra termelődni, nagyon jó érzés. Ráadásul AB negatív vagyok ami a legritkább, és mindig örülnek a véradóban ha megyek. Régebben az is jó volt benne, hogy adtak igazolást aznapra.
2011. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na, ez nálam tényleg nem szempont, de most is adnak, ha még suliba járok? :D:D:D Bár nálunk a kórház és a gimi kb 30méterre vannak egymástól:D
2011. okt. 6. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!