Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse viselés előnyei,...

Kontaktlencse viselés előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
3 éve van szemüvegem, de nem szeretem és szeretnék kontaktlencsére váltani. a szemeim -2,5-ös, és -3,5-ösek. Minden érdekelne ezzel kapcsolatban: ár, tisztítás, tárolás, felhelyezés, kivétel stb.
2010. aug. 13. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Legjobb ha érdeklősz optikusnál, de azért én is mondok neked pár infót. Nem tudom milyen a szemed, de éves kontaktlencsét nem szabad venni, mert kemény és nem légáteresztő, nagyon kiszárad a szemed. Legjobbak a puhák amiket havonta kell cserélni. Drágább mint a szemüveg, mert folyadék is kell hozzá, évi olyan 60 ezer. Viszont sokkal kényelmesebb megoldás is. :)
2010. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát én néha lencsében vagyok, néha szemüvegben, attól függ hogy ébredek reggel :) szerintem egyedüli hátránya az ára... talán fél évre 30ezer volt. ha hosszabb távon akarod viselni, gazdaságosabb havi lencsét venned. 30 napig jó 1 pár lencse, napi viseléssel számolva. mondjuk én általában már 25 nap környékén szoktam cserélni újra, mert olyankor már van hogy homályosodik, meg szurkál amikor beteszem. ebből is rengeteg fajta van, keress fel egy optikust, és ő biztosan segít kiválasztani a neked legmegfelelőbbet. nyárra érdemes beszerezni néhány eldobható lencsét, amit 1 napig tudsz használni. ez akkor jó, amikor strandra, tóba mész, mert elvileg nem mehet koszos víz a szemedbe ha lencse van bent. de ugye az 1 naposat kidobod este, így nem teszed majd vissza koszosan, és nem lesz baja a szemednek. (egyébként én havival is szoktam strandolni, soha nem lett még semmi bajom, de azért ne kisértsd a sorsot :))a folyadékot minden alkalommal cserélni kell, amikor visszateszed a lencsét a tartójába. kb 12 órát simán bent van egy nap, maximum jobban szárad a szemed, olyankor műkönnyből 1-2 csepp. amikor nincs a szemedben, mindig a folyadékban kell tárolni. egyénenként változó, nekem pl sokkal egyszerűbb berakni, mint kivenni. 1- nap alatt megszokod, nem érezni. sminkelni ugyanúgy tudok lencsével is, nem zavaró. viszont a szélbe/huzatban/erős klímában annyira szárad a szemem, hogy azt 5 percnél tovább nem bírom. de ez is változó, gondolom.

egyébként én imádom, hogy végre látok a strandon, sportolás közben, el tudok menni 3D-s moziba, mehet a fesztiválozás és nem kell rettegnem hogy eltöröm/elhagyom. nyáron napszemüveg :) de talán a sportban nyújtja a legnagyobb segítséget

2010. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2010. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és a segítséget :)
2010. aug. 14. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!