Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha pattanásos a bőröm, tényleg...

Ha pattanásos a bőröm, tényleg jó neki, ha mindig le van alapozva?

Figyelt kérdés
Általában nem sminkelem magam, mert azt hallottam, az a jó, ha "szellőzik a bőr", erre most mondta valaki, hogy jobban járok, ha mindig lealapozom, mert (amellett, hogy jobban néz ki..) pont hogy védi a bőrt. Ez igaz?
2011. okt. 5. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A púder segít leszárítani a pattanásokat(meg az egész arcbőrödet is). Csak ezért nem érdemes alapozni, inkább próbálj ki pattanás elleni kozmetikumokat, bőrgyógyásszal irass fel valamit, az jobbat fog tenni neki.
2011. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Kenem az arcomat este (már a pattanásokat), szóval kezelve vannak. Nappal meg akkor alapozom le, ha fontos, hogy szalonképesen nézzek ki.. erre most mondta valaki, hogy jót is tennék vele, ha mindig lealapoznám. (Viszont ezt nem tudom mennyire igaz.)

2011. okt. 5. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
hát annyiból igaz, hogy a legtöbben van fényvédő, ami ugye jó. másrészt viszont akármilyen hiperszuper drága és légáteresztős, nem kap alatta elég levegőt a bőr, esetleg eltöi a pórusokat, még több pattit csinál.
2011. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Tudom, hogy kicsit lemaradtam, de hatha meg mast is érdekel ez.. En kozmetikusnak tanulok es egyáltalán nem jo a pattanasoknak az alapozó, az is hülyeség hogy véd a naptol, mivel a pattanasoknak jot tesz a egy kis napocska(persze nem arra gondolok hogy nyáron a tuzo napon 50fokba feküdj ki es égesd szét az arcod)

Az alapozó teljesen eltomitit a pórusaidat, nem hagyja lélegezni a bort, ha alapból pattanásra hajlamos borod van mindenképpen kerüld az alapozót, ha mégis nagyon fontos akkor esetleg valassz valami cc kremet(természetesen olajmenteset!!)

2016. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egyáltalán nem tesz jót a pattanásoknak a "napocska:)" Tudod nekem tiszta pattanásos az arcom, számos bőrgyógyász megnézett és azt mondta, hogy a napot kerüljem, mert az még rosszabbat csinál. Krémektől és kezelésektől is volt ez, de amúgy is. Erről ennyit.

Kérdező! Nekem nem igazán ártott az alapozó. De ez emberfüggő, mindenkinek más az arcbőre.

2017. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!