Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ritka már az ilyen orvos?

Ritka már az ilyen orvos?

Figyelt kérdés

Ha vizitre jön,mosolyog,kezet fog a beteggel,értelmesen beszél,közben kisfiúsan mosolyog,majd amikor megy ki mosolyogva integet.

És persze jó szakember.Már régóta arra kényszerülök,hogy orvoshoz járjak,de csak most találkoztam ilyen orvossal először.


2011. okt. 8. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem csak az ilyen orvos, de általában az ilyen ember is ritka, aki emberséget, kedvességet mutat mások felé!

Tanulni kellene tőle,és továbbadni az ő stílusát és hozzáállását a hétköznapokban!

2011. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kisfiús mosoly és integetés nélkül (ami szerintem nem releváns) sok ilyen orvos van.
2011. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi háziorvosunk - bár nő - egy tündér és kiváló szakember, remekül érti a dolgát. Én nem rég kezdtem hozzá járni, de a szüleim évek óta nála vannak. Mikor beteg voltam külön kérte hogy tájékoztassam hogy vagyok. Mindig elmagyarázza mit miért csinál, stb.
2011. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen ritka :(

az én házidokim nem is figyel rám, amikor panaszkodom, végig sem hallgat, csak mondja hogy "oké, akkor antibiotikumot írok fel, az mindenre jó" :( Közben csokikat eszik és az asszisztenssel megbeszéli a magánéletét...

2011. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel az állam a fiatalokat elűzi, és csak az öregek maradnak, akik közül sok már begyöpösödött és elfáradt, ezért nem kell azon csodálkozni, hogy kevés a jó, kedves orvos. A helyzeten tovább ront az is, hogy sok ember nem bízik az orvosban, nehéz úgy dolgozni, hogy a beteg azt nézi, hogy hol köthet bele az emberbe, hogy mikor hibázik az agyonhajszolt orvos. Én még csak medikus vagyok, de már most elegem van abból, hogy állandóan a szakmámat és a leendő kollégákat kell megvédenem, az ismerőseim felől érkező nonstop támadásoktól.

Persze vannak kifejezetten rossz orvosok is, de azért nem ez a jellemző.

2011. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmelweis Egyetem? Csak azért, mert én oda járok (II. gyerekklinika, majd II. Belklinka) kezelésre, és nekem is ilyenek a tapasztalataim. Az I. női klinikán volt rossz tapasztalatom, de ott csak egyszer voltam.
2011. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen orvos, én pedig inkább idősek közül láttam ilyen kedveseket.Hozzátenném, hogy például a régi , nagyon öreg boltosok is általában ilyenek.A régebbi időben ez még sokat számított,gondolom, ezért megmaradt bennük a régi jó szokás.Ma már az emberek többnyire észre sem veszik a kedvességet, a munkáltatók meg nem becsülik meg.Én úgy látom, már arra sincs igény.
2011. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!