Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi tudok tenni? Már egész...

Mi tudok tenni? Már egész kisgyerekkorom korom óta nagyon korpás a hajam. Ezen sajnos nem változtat, ha másik sampont használok. Próbáltam bio samponokat is, de semmi változás.

Figyelt kérdés
Bőrgyógyász azt mondta, semmi gond nincs, ilyen és kész, mossam többet. Ha már mondjuk heti 3-nál nagyon durván előjön. Ha nem samponozom, hanem csak vízzel átmosom, sajnos akkor is korpásodik. Ha nem mosom, akkor is. Van megoldás, vagy ilyen és kész?
2011. okt. 8. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
bőrgyyógyász nem ajánlott patikai sampont?
2011. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak a Neutroena T gel használt. Kb egy hét után már látszott, h hat. Nem olcsó mulatság, de megéri. Én is használom, de nem a korpás hajra valót. A nagyüveges a hosszú hajamra kitart 3 hónapig. Nem tudom, h most otthon mennyibe kerül, de ha azt vesszük, h idekint olyan 2000 forintnyi összeg, akkor otthon is annyi lehet.
2011. okt. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Neutrogena, egy g kimaradt.
2011. okt. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

apukám a selsun bleu sampont használja évtizedek óta és segít a korpán és a zsíros hajon. Ez sem olcsó kb.2-3 ezer de nem sok kell belőle.

Én is használtam egy jót de nem jut eszembe a neve.

2011. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az almaecetes öblítés segített, 10 évnyi próbálkozás után minden korpám eltűnt, és már az 1. alkalomtól látszott a javulás.
2011. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

NEm biztos, hogy a samponnal van baj. Néhány tipp, ami segit:

1. A sampont higitsd meleg vizzel hajmosáskor: 1 rész samponhoz 1-2 rész viz, de csak azt az adagot, amit éppen használni akarsz.

2. Elöször törölközövel a viz nagy részét szivasd fel, utána pedig kis fokozaton száritsd hajszárítóval - ne a forró, nagy teljesitményü fokozaton!


MEglepöen sokat segit!

2011. okt. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 8. 12:55
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a Canesten krém segített.És ezt is bőrgyógyász mondta.
2011. okt. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A bőrgyógyászod már ne haragudj, de egy idióta.

Nekem szerencsére életemben egyszer történt hasonló, az is lehet, hogy nem sima korpa volt... valami nagyon dúrvát sikerült elkapnom, kb olyan volt, mintha bőrkeményedések lennének a fejbőrömön, és az hámlott, mint az állat. Bőrgyógyász a Detergens Sulphuricumot ajánlotta, ami nem drága, egy nagyobbacska fogkrémes tubushoz hasonlít. Egy diónyit veszel belőle, nedves hajba bedörzsölös, rajta hagyod 5 percet és leöblíted hajmosás helyett. Teljesen fertőtleníti a fejbőrt, a szaga nem a legjobb, de nem is vészes. Én szt csináltam, hogy utána még samponnal is átmostam egyszer, habár azt nem ajánlották kifejezetten. Szerintem ezt próbáld ki először, de alternatív megoldás lehet még a Nizoral sampon, amikor elmúlt akkor pedig Head & Shouldersre áttérni. Tesómnak az utóbbi segít, habár ha nem Head and Shouderssel mossa, akkor vissza-visszatér neki, de neki nem annyira súlyos.

Detergens sulphuricumot mindenképpen próbáld ki, minden patikában kapható.

és szerintem válts bőrgyógyászt!!! (ezt egy másik orvos mondja neked)

2011. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Még eszembe jutott, hogy egy fodrász ismerősöm ajánlotta, hogy hajmosás után a hajat át kell öblíteni ecetes vízzel, de ezt nem próbáltam akkor, és hálisten azóta nem jött elő. Nem is feltételen hiszek benne, ill. ha használ, akkor is kicsit biztosan roncsolja ahaj szerkezetét, és nehezebben tudod majd kifésülni, mondjuk ha rövid hajad van, akkor működhet ez is.

Ami még eszembe jutott, minden hajmosás után száríts hajat, hordj sapkát, ha hideg van, és lehetőleg ne a leghosszabb frizurát válaszd...

2011. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!