Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha magas a véremben a bilirubi...

Ha magas a véremben a bilirubin szint, akkor szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen betegség is (Gilbert-szindróma vagy mi a neve). Igazából csak kíváncsi lennék rá, nem tartok ott hogy írassak fel magamnak. Nem ilyen 200, csak 33-60 között volt.


Ui: a múltkor mát feltettem a kérdés, csak nem kaptam rá választ, gondoltam kiírom kicsit másképp.


2011. okt. 9. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azert nem kaptal ra valaszt, mert a billirubin mennyisege - sok vagy keves - ezeregy dolgot jelenthet. Ha felmerul BARMELYIK betegseg gyanuja, akkor vervizsgalat (es utana a tobbi vizsgalatok) pontosabb eredmenyt adnak, mint a vizeletben talalt mennyiseg.


A Gilbert-syndroma egyebkent egy genetikai megbetegedes, amit ketsegbe vonok, hogy x eves korodban veletlenul fedeznek fel es nem par honaposan, de legkesobb 2 eves korod elott. (ugyanis nem hiszem el, hogy nem kaptal vakcinakat, vagy, hogy nem voltal lazas eddig soha, amikor lazcsillapitot szedtel es/vagy egyeb gyogyszereket, amikor, ha GS-ed lenne, kiderult volna korabban)

A bilirubin mennyisege atmenetileg siman megnohet akkor is, ha van egy lyukas fogad es bevettel ket eros fajdalomcsillapitot a vizeletvizsgalatot megelozo 24 oraban.

2011. okt. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogamzasgatlo felirasahoz pedig mindenkeppen - pontosabban egy LELKIISMERETES ORVOS - elkuld vervizsgalatra, es nem csak a wassermannt nezeti meg.

Nem vagyok bilirubin szakerto, de, ha GS-ed lenne valoban, akkor szerintem nem szedhetnel folyamatosan semmilyen gyogyszert (csak speci GS)

2011. okt. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt orvostól kell megkérdezni. Ha csak ezért nem akarsz elmenni, akkor www.orvostudakozo.hu
2011. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, tessék, rá is kerestem:


"Ha rám hallgat, akkor egyáltalán nem kezdi el kedves Zsuzsanna. Ne kockáztassunk, van más lehetőség is a védekezésre. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"


"Tisztelt Kérdező!

Az említett betegség lehetséges. Valószínű célszerűbb lenne más fogamzásgátló módszer után nézni. "


"Tisztelt Doktornő!


Évekkel ezelőtt diagnosztizálták nálam a Gilbert-kórt, nem javasolták a fogamzásgátlók szedését, ami be is tartottam. Most, változókori elhúzódó, erős vérzés miatt hormonpótlást írt elő a nőgyógyászom -Norcolut napi 2x2 tabletta-, több hónapos kúráról van szó. Okozhat-e a tabletta szedése a fogamzásgátlókhoz hasonlóan valamilyen problémát?

Köszönettel:

Edit



tovább Dr. Viktor Erika adatlapjára



Kedves Edit!

Rövid ideig lehetne szedni, de ilyen hosszú ideig szedését jelen esetben nem ajánlom. Üdvözlettel: Viktor Erika

"


"Tisztelt Doktor Úr!

Az szeretném megtudni, hogy Gilbert kóros nő szedhet fogamzásgátló tablettát?

Válaszát előre is köszönöm.Ibolya



tovább Dr. Varga György adatlapjára



Tisztelt Ibolya!

Nem tanácsolom.Más megoldást inkább/Óvszer.Pharmatex gél/

Kézcsók:Varga

"


"Tisztelt Doktor Úr!

Azt szeretném kérdezni, hogy gilbert-kór-os nő szedhet-e fogamzásgátló tablettát?

Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel:Ibolya



tovább Dr. Gombos Szilárd adatlapjára



Nem."



Minden hozzászólás, amit bemásoltam másik orvostól van, tehát nem 1, hanem 6.

Szerintem egyértelműen eldőlt a dolog.

2011. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Bocs, csak 5 orvos. De azt hiszem így is egyértelmű:D
2011. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez csak egy felvetés volt, és a végén nem is derült ki, hogy az e vagy sem. A papírokat se vittem vissza mert az eredeti problémám elmúlt, a doki pedig külföldre ment. Régen nem volt magas, legalábbis nem mondták. Csak most találtam meg, és gondoltam rákérdezek ki mit tud róla. Akkoriban volt kezelve az egyik fogam, így valószínűleg akkor az okozta. Na mind1, legközelebb kiderül:) Fogamzásgátlót pedig nem szedek, nem is tervezem, csak az egyik ismerősöm most kezdte, és kíváncsi lettem:)


Köszönöm a válaszokat!:)

2011. okt. 9. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Bar nem mai kiírás, de van egy-ket f. a. szsag ide irva válasznak..

En is Gilbertes vagyok, ha jol emlekszem 24 voltam mikor kiderult..18 evesen szedtem fogamzásgátlót, es minden este ki is hanytam!Elmentem masikat íratni nogyogyasszal, azt is kihanytam.Kellett par honap egyebkent, mire rajottem, h a gyogyszert nem birom, es amiatt hányok!A nőgyógyász nem kuldott verkepet nezetni, semmi.Egyszeruen csak hasra ütve irt ki masik gyogyszert..Aztan nem szedtem gyogyszert, krémet használtam, hat lett is eredménye, egy azota 11 eves kislany...A Gilbert kesobb derült ki, mikor a hazi orvosommal kerettem beutalót, vervetelre.Mert hullott csomokban a hajam.Ekkor jott ra a dokim, h Gilbertem van...es ekkor esett le, hogy emiatt hanytam a fogamzásgátló miatt 😏 en is most keresem a valaszt, h ne essek teherbe, es legyen vmi gyogyszer amit en is szedhetek...Meg annyit, hogy a Gilbert fiatal felnott korban alakul ki..Semmiképpen nem 2 evesen.

2018. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!