Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől alakulhatott ki nálam a...

Mitől alakulhatott ki nálam a szemhéj feletti tartós puffadtság kb.3 és fél éve? Akkor voltam 21 éves és egyszer csak azt vettem észre, hogy duzzadt a szemhéjam felett, nem olyan, mint előtte. Ma is olyan azóta. Nem lehet vele semmit se kezdeni már?

Figyelt kérdés
Bármennyit alszom, nem múlik el. Rálóg a szemhéjamra a bőr. Ha kialudtam magam, akkor is lóg egy kicsit...
2011. okt. 10. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt hooded eyesnak hívják és természetes. Idővel mindenkivel előfordulhat, hogy megereszkedik a szemhéja.

Viszont az aggaszt kicsit, hogy hirtelen történt, csináltas egy nagylabort mert pajzsmirigynél fordulhat elő szemödéma, de állítólag nagyon jellegzetes, amit valószínű kiszúrt volna egy orvos(és lehet voltál már vérvétlen az elmúlt 3 évben). Akkor egyszerűen ilyen szemed van, de egy vértéel nem árthat.

2011. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Állítólag szívproblémára is utal, de rendszeresen járok orvoshoz, mert van is bajom gyerekkorom óta. Másoknak is, ismerősök között néhánynak van ilyen, hogy a szemhéja feletti bőr kicsit duzzadt, legalább is úgy néz ki, de nekik feszes, pedig kb. annyi idősek, mint én vagy idősebbek pár évvel. Talán hamar öregszem vagy mi? :S

Olvastam, hogy a kialvatlanság is okozhatja a szem deformálódását. Szeretnék ez ellen tenni, de nincs ötletem, mit. Régen Avonból rendeltem rá krémet, de nem használt... Plasztikai műtét biztos segítene, de köszi, kihagyom. :)

2011. okt. 10. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Allergiától is lehet. Nekem a háztartási tisztító szerek okoznak ilyen duzzadást. Bizonyos ételek elfogyasztása is okoz ilyet nekem. /pld. hal, mogyoró, tej/

Ha nem sikerül az allergént pótolnom, akkor egy hét után elmúlik a duzzadás.

2011. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!