Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges javulást elérni...

Lehetséges javulást elérni ilyen állkapocsízületi problémánál? Hogyan? (részlet lentebb)

Figyelt kérdés

Több hónapja tartó állkapocsízületi panaszok után tegnap végre egy szakértő doki felvilágosított, h bizony nem egészen a helyén van az állkapcsom. Ebben a pozícióban megnyúltak az ínszalagok, amik nem szoktak visszaállni.

Mondta, h előrelépés lenne, ha elkezdene kattogni, mert az azt jelentené, h vissza-visszaugrik a jó helyre a csont.

Jelenleg nem is jól nyitódik az állkapcsom, sőt nem is tudom annyira, mint régen. Hosszan pláne nem tudom nyitva tartani, de az erősebb rágásnál (inkább harapásnál) érzem azt a nagyon kellemetlen, feszülő érzést.


Még annyit, h nem én húztam az időt, hanem a dokik nem értettek hozzá és nagy nehezen sikerült itt olyan fogdokit találnom, aki a gnatológiában jártas.

Előtte még a fogászati klinikán is b@romkodtak egy hónapig velem :S


Neked volt már ilyen panaszod és sikerült visszaállítani mindent a (közel) régi állapotba?


2011. okt. 11. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
bár én csak fogászati asszisztens vagyok, nem fogorvos, de nekünk sem mondtak semmi biztatót, amikor az állkapocs deformitásokról tanultunk, nekem az az utolsó infóm, hogy nem áll helyre, egy kis megfelelő, szakember által betanított gyógytornával, arctornával megerősíthetsz izmokat, az segíteni fog, de a normálfunkció nem fog már helyreállni. Szomorú, hogy ehhez több fogorvost végig kellett járnod, mire egy rájött a problémára. Elvileg ezt is nézniük kéne, nem csak a fogakat szimplán. Ráadásul a fogkopásból sok mindenre lehet következtetni.
2011. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már a klinikára is úgy mentem, h állkapocsizületre kérdeztem rá. Ott megvizsgáltak nagyjából, kaptam harapásemelőt, ami nem lett jó, majd egy másikat, amit a tegnapi doki elég sokat csiszolgatott, h tényleg jó és hasznos is legyen.

Tehát már ott eleve a TMI-sekhez mentem, de mégis a tegnapi magándoki mondta a legtöbbet. Műtétről is beszélt, de ilyen "kis" eltérésnél nem szoktak műteni.

25 éves nő vagyok és ha ez állandó marad és hol be-belobban, hát...nem akarok belegondolni.

Enni, rágni, harapni, csókolózni, ásítani, számat kinyitni nem tudom normálisan vagy éppen fájdalom nélkül. :/

2011. okt. 11. 09:37
 3/10 gyuribacsika ***** válasza:
Megkérdezhetem kihez jársz most kit sikerült találnod ? Én is hasonló problémával vagyok mint te sajnos.
2012. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire hasznos info a dokim, mert én Szegeden járok Dr. Perényi Jánoshoz.
2012. jan. 8. 12:21
 5/10 gyuribacsika ***** válasza:
És akkor végülis mi a diagnózis leírása és most, hogy hozzáértő gnatológiában jártas doktorhoz kerültél mi változott, milyen kezelést kaptál stb. mesélsz róla? Minden részlet érdekelne.
2012. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lényegében használható harapásemelőt alakított ki, bár ezt is minden alkalommal állítani kell. A doki azt mondta, hogy olyan állapotot, mint régen, ne várjak, csak enyhíteni tud. Most ott tartok (4 hónappal a hozzáértő doki, és fél évvel a panaszom megjelenése után), hogy nagyon enyhe feszülést érzek folyamatosan, de már észre sem veszem. Ételeket óvatosan eszek, keményet még mindig nehéz enni, és vannak olyan napok, mikor sokkal jobban fáj, feszül, akkor nagyon lágyakat eszek. Van hogy észre sem veszem, máskor pedig egész nap érzem és nyomkodom (az jól szokott esni). Kinyitással még gondok vannak, néha gond nélkül tudom nagyra nyitni, néha nagyon feszül, és nem megy, de erre mindig odafigyelek. Szerencsére csak dokiknál kell olyan szinten nagyra tátani a szájat, máshol nem, tehát ez annyira nem vészes, bár zavaró, de már megszoktam. :(

3 hétig nem tudtam a harapásemelőt hordani, és olyan erősen szorítottam a fogam, hogy elmozdult a két első fogam egymás mellett picit.

Szóval van műtéti megoldás, de azt csak annak ajánlják, akinek nagyon durván bezavar az életébe. Nekem ezért nem is ajánlotta a doki, és nagy a kockázat is. Szóval nekem marad a harapásemelő, és később jó lenne fogszabályozni.

2012. jan. 8. 17:58
 7/10 gyuribacsika ***** válasza:
Hát ezek sajnos elég rossz dolgok minden, ami állkapocsizület és hasonlók nekem is kijutott a rosszból, csak nekem 3 hónapba telt mire hozzáértőhöz jutottam, addig csak az iszonyatos szenvedés.Igen a fogszabályzást mondja mindenki ha meglett volna csinálva én sem jártam volna így.És végülis ha a baj bekövetkezte után, de így is meg kell csinálni és tudjuk nem olcsó, de mivel nekem meg kötelezővé tették így nincs mese és választási lehetőség sem :(
2012. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Érdeklődöm, hogy hogy vagy azóta? MEgszűntek a fájdalmaid? Nekem kb. egy hónapja kezdődött, fogorvosnál már voltam, de azt mondta várjunk egy kicsit és ha nem múlik ad harapásemelőt.

2013. júl. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Semmi sem szűnt meg, állandósult a szájzár. Harapásemelőt már el is hagytam, mert nélküle is ugyanott vagyok. Sajna rágósabb ételt már nem tudok enni, mert a nagy kíméléstől, amit anno javasoltak, meggyengült valami, és kattogok össze-vissza, ha erősebben kell rágnom, harapnom. És ha edzeném, akkor sem múlna a fájdalom. :(
2013. aug. 1. 16:57
 10/10 anonim válasza:
Az Istenhegyi Klinikán Bp. A Da Vinci Art Dent Bt.nél lévő rettenetesen flegma fogász azt mondta a kollégája ért ehhez és hosszú terápi de megoldható. Hogy hazudott e nem tudom mert Dublinban élek s csak szűrővizsgálaton voltam ott javasolták h keressem az ottani dokit. Ha a probléma még mindig fenn áll lehet egy próbát megér.
2018. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!