Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elég egyféle gyakorlat?

Elég egyféle gyakorlat?

Figyelt kérdés
Gerincferdülésre csinálom a tornát, de az interneten sokféle videó van. Szerintetek elég, ha kiválasztom az egyik 1 órásat, és mindig azt csinálom ? Vagy mindennap mást?
2011. okt. 12. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg gerincferdülésed van, akkor elöször feltétlen ortopéd orvossal vagy gyógytornásszal beszélj, MIELÖTT elkezdesz bármilyen gyakorlatokat is. Ugyanis nem mindegy, hogy neked konkrétan mi PONTOSAN a bajod, ha rossz gyakorlatokat csinálsz, akkor többet ártasz, mint használsz.
2011. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem gyógytornásszal beszéld meg, hogy miket csinál otthon, hiszen mindenkinek speciális torna kell, a gerincferdülés sem egyforma mindnekinél.
2011. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
csinálj otthon :-)))
2011. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Voltam már ortopédián, és jártam tornára is pár alkalommal, amíg nagyjából tudom, hogy miket csináljak otthon, csak közbe nézegetem azokat amik neten is vannak, és kb. ugyanazok a feladatok.

Ezek a tb támogatott gyógytornászok nem sokat érnek szerintem, mert többen járunk egy csoportba, és nem hiszem, hogy mindenkinek ugyan olyan gerincferdülése van, mégis mindenki egyforma feladatot csinál. Általános has és hátizom erősítést. A saját problémámra akkor lenne megfelelő gyakorlat, ha tudnék fogadni egy gyógytornászt, de azt meg sajnos nem tudok.

Köszi a válaszokat.

2011. okt. 12. 16:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Én már tudok jópár gyakorlatot többféle gyógytornáról is, azokat csinálom + egy-két tesist plusz van itthon gumim (expanderem).

Amúgy ezek a gyakorlatok szerintem, tapasztalataim szerint a hátnak jók, meg az izmoknak, izületeknek is, de nem adnak nagyobb fizikai erőt, állóképességet, nem edzik a szívet, a tüdőt meg végképp.

Ezért mindenképp járj úszni, és kérdezd meg az ortopédustól, mekkora mértékű a ferdülés, futhatsz-e.

Én futni és úszni is szoktam, most nyáron sokat sikerült, és javult az ált. egészségi állapotom, erősödtem és sokak szerint a tartásom is javult.

2011. okt. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=uFgYyJ6Pqg0

Ezek a gyakorlatok jók szerinted? Ha minden nap ezt csinálom?

Nekem nem mondtak ilyesmit, hogy milyen a ferdülésem, de biztos nagy, mert amíg suliba jártam, fel voltam mentve torna alól. Úszni viszont járok.

2011. okt. 12. 18:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor járj még el.

De én mindenképp azt tanácsolnám, hogy úgy tornázz, hogy lehetőleg meg is érezd, kicsit elfáradj.


Úszni milyen sűrűn jársz és mennyit úszol?

2011. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hetente egyszer járok, és egy órát.

Nem tudod azt véletlenül, hogy az úszáshoz nem jár-e támogatás? Mert nem olcsó egy jegy. Az ortopédián nem mondtak semmit ezzel kapcsolatban.

Köszi a választ.

2011. okt. 12. 18:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy óránál többet maradj, és min. 1,5 km-t ússz. Csak azért merek ennyi mindenbe "belekötni", mert legalábbis magamon azt tapasztaltam, hogy nem minden mozgás ér valamit, keményebben meg kell dolgozni.


Budapesti vagy?

A fővárosban évente kétszer 8 hétre szóló 15 alkalmas jegyet lehet kérni az egyik gyógyfürdőbe, Széchenyi, Rudas stb-stb, én a Dagályba járok nyaranta. Két órát lehetsz bent, az árak fürdőnként változnak.

Az Újhegyi pedig elég olcsó uszoda, mert ugye a 2*8 héten kívül is kell valami.

2011. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok. Csak azért kérdezem ezt a kedvezményt, mert még gyerekkoromba kaptam az ortopédián, de most teljesen kiment fejemből, hogy megkérdezzem. Mire megint eljutnék az fél év, az időpontok miatt.

Amiket te tanultál gyógytornán gyakorlatokat, azok mennyiben térnek el, attól pl. amit linkeltem?

Köszi még egyszer a tanácsokat.

2011. okt. 12. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!