Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdekes. Mi lehetett az oka?

Érdekes. Mi lehetett az oka?

Figyelt kérdés

Kisbaba-koromban szürkés-kékes színűek voltak a szemeim, és tűzvörös a hajam. Ezután besötétedtek a szemeim, a hajam pedig világos-szőke lett, és csak ezután, fokozatosan váltott át barnába. Arról hallottam, hogy a szem színe változhat, a hajé is kissé, baba-korban, de nekem "nagy-változásaim" voltak, ugye, a hajammal kapcsolatban is, és csak 10 éves korom körül "érte el" a mostani színét. Jelenleg közepes-barna hajam van (néhol szőkés árnyalattal), és sötétbarna szemeim. Soha sem festettem. :-D

Megkérdeztem több embert is erről (köztük nem is egy az egészségügyben dolgozik), de nem tudták rá a választ. Azt mondták (ahogy én is tudom), hogy csak baba-korban lehetnek KISEBB változások a szemet, és hajat illetően.

18/F


2011. okt. 12. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez tévedés. Én koromfekete hajjal születtem és égkék szemszínnel.


A szemem színe ovis koromra sötétkék lett, majd később átmen barnászöldbe.


A koromfekete hajam is kihullot nőtt helyette aranyszőke, ami 18 éves koromig kitartott majd fokozatosan bebarnult, mára már sőtétszőke, sötétbarna sávozással, de vannak benne egészen világos aranyszőke tincsek is.

2011. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig van ilyen. Én a fehér /mert szőkének nem mondható/ hajamat nőttem ki kb 8 éves koromra. Addigra lett világosbarna, mára már annyira sötét színű, hogy a kékes-fekete festék ellenére, alig látszik amikor elkezd lenőni. Fiaimnak is szinte fehér hajuk volt négy éves korukig, mára sötétbarna.
2011. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem tejfölszőke hajam volt, ami kb 5 éves koromig tartott, amikor is elkezdett sötétedni. Először vöröses barna lett, majd fokozatosan egyre sötétebb, míg végül sötétbarna lettem. A szemem nem változott. Az szürkéskék volt és az is maradt.
2017. okt. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!