Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kibicsaklatni...

Hogyan lehet kibicsaklatni vagy mit a bokát? (kibicsaklott) És mitől van a bokatörés? Sürgős nagyon nagyon sürgős!

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdést. El akarod törni a bokád?

Ne tedd! Én márciusban csak simán elcsúsztam, de olyan szerencsétlenül, hogy alám csúszott a lábam. Műtét, csavarok, lemez, 3 hónap fekvés, mert nem akart gyógyulni. Még most több mint fél év elteltével sem jó. Fáj, és hosszabb távot gyalogolni sem tudok.

2011. okt. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

pl félrelépsz.

Amúgy a boka kibicsaklást a laza ízületi szalagok okozzák, szerencsétlenebb esetben szalagszakadást jelent, amit csak műtéttel tudnak rend berakni és nagyon már nem lesz az igazi. Bokatörésnél, meg a csont törik el, szintén műtét és csavarozás vár a betegre. Bokarándulás esetén az ízületi fej kiugrik az ízületi tokból. Orvos vissza tudja tenni, igen fájdalmas, de ha jól csinálja kis borogatással és pihenéssel lemegy a duzzanat. Ha rosszul teszik vissza az szintén szívás.

2011. okt. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!