Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérkép eredményénél ez gondot...

Vérkép eredményénél ez gondot jelent?

Figyelt kérdés

ma elmentem a dokihoz de nem fogadott hétfőig várhatok hogy mondjanak valamit az eredményekről...nem sokat értek belőle jó lenne ha hozzáértő tudna segíteni.

LY,Mo,Gr jelzéseknél kettőskereszt jelzés van.

Wbc,Rbc,Plt nevűekhez pedig egy histogramot is mutatnak.A Plt alacsonynak tűnik.De nem tudom a pontos adatokat mármint h mi a normális.A neten keresgéltem de csak összezavarodtam mégjobban.Aki tud segítsen.Köszönöm.


2011. okt. 21. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
LY-gondolom lymphocyta.Ha sok van belőle, akkor gyulladás, vagy egyéb kóros folyamat a szervezetben.A többi passz...
2011. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Próbáld itt ez egészen áttekinthető.

2011. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én ezt az oldalt ajánlanám: [link]

A ly-limfocyta

Mo-monocyta

Gr-granulocyta


ezek mind fehérvérsejttípusok, ha magas az fertőzésre utal.


Wbc-fehérvérsejt szám

Rbc- vörösvérsejt szám

Plt- vérlemezkeszám (thrombocyta szám)


a linkelt oldalon külön-külön mind megvan, hogy mit jelent ha alacsony/magas, hogy együtt mit jelent az eredmény, azt majd az orvos megmondja.

2011. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ezeket az oldalakat nem láttam eddig.Egy hozzáértő már megnézte és elvileg nincs baj a vérképpel de majd az orvos még megerősíti remélhetőleg.
2011. okt. 21. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!