Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátnőm kórházban, mi...

A barátnőm kórházban, mi lehet a baja?!

Figyelt kérdés
A barátnőm 13 éves (én is annyi vagyok) sportol nagyon sokat (korcsolyázik mindennap dél előtt, dél után) egyszer matek doga után sírva jött ki a teremből mondta hogy rosszul érzi magát. Elzsibadt az egyik karja és ugyan azon az oldalon a szemével nem látott. Most a 3. -dik kórházban van és nem tudják hogy mi a baja. Szerintetek mi lehet?
2011. okt. 21. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha az orvosok, akik megvizsgálják nem tudják, akkor mi látatlanban mégis honnan tudhatnánk?
2011. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát igaza van az első hozzászólónak bár előfordulhat mondjuk hogy volt már valaki ilyen helyzetben itt, én sem tudom mi lehet de hogy az orvosok se az tök gáz, bár nem lepődöm meg a magyarokon.És nem hiszem hogy a sportnak köze van hozzá, inkább valami agyi vagy idegprobléma.
2011. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Próbálj meg megnyugodni!

Az orvostudomány ma már rengeteg betegséget sikerrel gyógyít, a barátnőd is reméljük meg fog gyógyulni. Én úgy gondolom, azért küldik egyik helyről a másikra, mert a különböző szükséges vizsgálatokhoz az összes gép nem áll rendelkezésre minden kórházban. Az egyiknek az egyik gép van meg, a másikban a másik, stb.

Persze, hogy nem mondanak semmit az orvosok, amíg az össszes vizsgálatot el nem végzik, és nem tudnak végleges diagnózist mondani.

Előbb-utóbb a végére érnek, és aztán majd többet tudtok.

Nyugodj meg, próbáld meg összeszedni magad, és menj be hozzá látogatóba. Biztasd, hogy nem lesz semmi komolyabb baj, lehet, hogy túlságosan leterhelte a szervezetét a sok tanulással és a sporttal, és a szervezetnek most pihenésre van szüksége. Nyugi, fel fog épülni, fiatal, erős szervezete van. Ha a gyógyulásban való hite, akarata megmarad (amit te is tudsz nála erősíteni), akkor a szervezet leküzd minden betegséget.

2011. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Valamilyen agyi vérellátási probléma is lehet. Agyinfarktus, érszűkűlet, stb. Kicsit hasonlít az afáziás állapothoz is. Nem ijesztgetni akarlak, valójában ezer oka lehet, de ha tényleg érdekel, látogatsd meg, és kérdezz rá, akár a szüleinél. Szinte biztos, hogy hamar felgyógyul.
2011. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 22. 14:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy van a barátnőd?
2011. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem beszéltem vele, mert nem tudom elérni.
2011. okt. 23. 16:44
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt úgy értsem, hogy még nem látogattad meg a kórházban?
2011. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem látogattam meg mert nem tudtam elérni viszont ma jött iskolába.Azt mondta hogy nagyon erős migrénje volt és ezek voltak a tünetei.Viszont mondták az orvosok ,hogy még bármi is lehetett ,lehet.
2011. okt. 25. 14:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt a neten találtam:


"A migrénes fejfájásnak több altípusa ismert. Ezek közül a leggyakoribb az aura nélküli migrén, amelynek a nevéből is következik, hogy az aurafázis kivételével a betegség minden tünetét tartalmazza. Ez utóbbi csak a betegek körülbelül 20 százalékánál jelentkezik, náluk a fejfájást egy 5-60 perces aurafázis előzi meg, amelyet neurológiai tünetek kísérnek. A legtöbbször tapasztalt neurológiai tünet vizuális eredetű, azaz látászavar tapasztalható a betegnél. Gyakori panasz az úgynevezett szikralátás, amikor a beteg felvillanó fényes pontokat (csillagokat) vagy cikcakkos vonalakat lát. Szikralátás akkor is kialakulhat, ha valamilyen mechanikai inger éri a szemünket, például megdörzsöljük, tehát nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, ha valaki „csillagokat lát”. A látótérben lassan végighaladó sötét folt, szaknyelven a scotóma szintén jellegzetes tünete az aurának. Számos beteg panaszkodik arra, hogy ezek a tünetek a mindennapi tevékenységüket nagyon zavarják, illetve néha kifejezetten ijesztők (átmenetileg féloldali vakság is kialakulhat), éppen ezért sok migrénes a látászavar miatt fordul először orvoshoz, nem pedig a kínzó fejfájás miatt. A vizuális eredetű neurológiai tünetek mellett ebben a fázisban jelentkezhetnek egyéb rendellenességek is, mint például beszédzavar vagy végtagzsibbadás, de ezek viszonylag ritkák. A migrén aura első „szakszerű” leírását egy, a XII. században élt német apácafőnöknőnek tulajdonítják, akinek 32 évesen „szent víziói” lettek, amit azonban a leírások alapján jó néhány neurológus az aurás migrén klasszikus tüneteinek tart."

2011. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!