Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami hatásos nyugtató?

Valami hatásos nyugtató?

Figyelt kérdés

Elég stresszes időszakot élek most, olyannyira, hogy már a vérnyomásom, s az egész szervezetem is megérzi.

Tudtok ajánlani vmi jó nyugtatót, ami nem receptköteles?


Holnap megyek háziorvoshoz, aki pár évvel ezelőtt, mikor szintén volt ilyen időszakom, Xanaxot írt fel. Gondolom, holnap is azt fog, de azt szeretném csak végszükség esetén szedni, mert az erős.

Vettem már sedatif termékcsaládból homeopátiás szereket, de nem hatottak.

Köszönöm!


2011. okt. 24. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Citromfű tea, Valeriana
2011. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Xanax nem mindenkiénél használ, és tényleg meglehetősen erős nyugtatónak számít akkor, amikor nincs egyéb pszichoterápiás kezelés alatt az emberke. Ami a rosszabb: hamar függőséget okoz.


Ha homeopátiás szert szetetnél, akkor javaslom, hogy ballagj be egy patikába és kérd kifejezetten így a nyugtatót. Ha nagyon erős a belső feszültséget, akkor azo sajnos már nem lesznek elegendőek, így én azt javasolnám, hogy egy pszichiátert keress meg. Nem kell feltétlenül antidepresszánsre gondolni, de más nyugatót ő tudna írni neked, pontosabban felmérve a személyiségedet és a bajaid okát, súlyát, mint egy háziorvos.


Konkrét szert nem tudok neked innen javasolni, mert telejsen emberfüggő, hogy kinél mi válik be és kicsit többet kell látni belőle, mint amennyit itt az inernet láttatni enged belőled.


Feszülstégoldásra, szorongás ellen kiváló mindneféle aktív sport. Úszás, futás, bicaj (tudom, ahhoz lassan hidge van), de egy intenzív séta is. Ha emberek közé szetetnél menni, akkor mindneféle terem-sport, akár az aerobic is kiváló; ha van kutyád, akkor azzal is nagyon jól lehet futni, sportolni.


Meditáció - a klasszikus, és a komolyan végzett -, a jóga, a belső lazító gyakrolatok pedig segítenek koncentrálni és ellazítani is. Rajzolhatsz menadalát is. (Nem muszáj rögtön gyógyszerekhez folyamodni.)

2011. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A sportra én is gondoltam már, de reggel fél 7-kor elindulok otthonról, s este 6-ra érek haza, jó esetben. Ha bárhova be kell még mennem, akkor kb fél 7-re. Akkor jól esik kicsit leülni, s ott vagyok, hogy hopp, 7 óra, vacsora, s a sportra már se időm, se energiám. :(
2011. okt. 24. 09:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen időszakom, megértelek.

Beszereztem egy úgynevezett jóga-matracot (bármelyik sportboltban kapható, max. nem pont így hívják), és azon végzek 10-15 perces intenzív mozgást, amikor van időm. Sokat segít.


Ha úszni tudsz, az is nagyon jó, mert azt a legjobb vagy nagyon korán vagy nagyon későn csinálni. Nagyon jól átmos és ellazít.

2011. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!