Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a Xanax nyugtató, akkor...

Ha a Xanax nyugtató, akkor mellékhatásként miért van ott az idegesség? Amúgy ez hatásos gyógyszer? Háziorvos felírja?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyám!!!

Ez az év vicce lenne, ha nem az egészségről lenne szó...

Úgy tudom, csak szakorvos írhatja fel.

2009. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Xanax nem nyugtató, hanem szorongáscsökkentő szer, elég enyhe.Előfordulhat, hogy némely embernél fordított hatást vált ki.Pl az idősek a nyugtatótól sokszor megbolydulnak-kórházi tapasztalat.Háziorvos felírja, de hamar rá lehet szokni, ezért meggondolnám, kell-e nekem ilyen.Az egy problémát sem fog megoldani,sőt..lesz még több.
2009. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem nyugtató, szorongásoldó, nagy különbség.

Függőséget okoz egyébként.

Háziorvos lazán felírja, akkor is, ha evvel egy komoly függőséget alakít ki. Ha valami ilyesmi bajod van, jobb, ha elmész egy pszichiáterhez.

2009. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyénenként változó, kinek miképp hatnak az ilyen szerek. Antidepresszánsnak alkalmazott szernél, meg öngyilkosságot láttam már mellékhatásként feltüntetve.


Mivel az agyra hat, ezért előhozhat mindenféle idegrendszeri tünetet. Én mikor épp megy ki belőlem, nagyon rosszul érzem magam, és kontrollálhatatlan szorongás és kétségbeesés jön rám, néha komoly düh, meg depresszió.

Sok országban be van tiltva amúgy.

2009. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Xanax? Soha többet!!!! Sajnos nekem szednem kellett és olyan függőséget okozott hogy azt hittem"bele halok". Senkinek sem ajánlom, és az tényleg igaz hogy sok országban bevan tiltva.Nem ajánlom senkinek!!!!
2010. jan. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2010. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Moon_Walker ***** válasza:
a függőség személyfüggő. én évek óta csipegetek 0,25 frontint felezve alkalom szerűen rendszertelenül.
2016. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy mennyit veszel be. A 0,25 nagyon kis adagnak számít de kezdésre elég. Utána lehet növelni szinte bármeddig bár én 2mg fölé nem ajánlom. (8x0,25)
2017. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!